Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (3-4 września)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (3-4 września)

W tym cyklu zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


Dożynki Gminne w Wachowie

dozynki_wachow


Dożynki Gminne w Nowej Wsi

dozynka_nowa_wies


Dożynki Gminno-Parafialne – Radawie

dozynki_radawie


Wieczór poetycki w Domu Kultury w Praszce

buszman_plakat


Narodowe Czytanie – Olesno

narodowe_czytanie


Narodowe Czytanie – Dobrodzień

narodowe_czytanie_dobrodzien


Narodowe Czytanie – Gorzów Śląski

 narodowe-gorzow


Narodowe Czytanie – Praszka

narodowe_praszka


Narodowe Czytanie – Rudniki

narodowe_rudniki


Sport

Biegi

Praszkowska 13

plakat_praszkowska_13_2022


Piłka nożna

5 kolejka IV ligi

iv_5

OKS Olesno – KS Polonia Głubczyce

Sobota, 03.09.2022, godz. 16.30

Ostatnia porażka z MKS-em Ruch Zdzieszowice aż 0-4 nie powinna przekreślać dobrego startu OKS-u. Ruch Zdzieszowice to faworyt ligi, a porażka z nim, szczególnie na wyjeździe, ujmy nie przynosi. Nie załamywać się, tylko w kolejnym meczu podtrzymać wcześniejszą passę.


5 kolejka Klasy Okręgowej

ok_5

LMKS Piast Gorzów Śląski – LZS Ligota Turawska

Sobota, 03.09.2022, godz. 16.30

 Zaczyna niepokoić postawa Piasta, który ma za sobą trzy porażki z rzędu. Wygrał tylko na początku sezonu (4-2 z 1.FC Chronstau-Chrząstowice). Sobotni rywal do przełamania dobry. Też ma za sobą tylko jedno zwycięstwo, a Piast gra oczywiście u siebie. Beniaminkowe frycowe już zapłacone, powoli trzeba zacząć punktować.


3 kolejka A klasy

a-3

Tak się złożyło, że gospodarzmi w ten weekend będą nasze drużyny, które nieco słabiej weszły w sezon. Dwie kolejki to jednak stanowczo za mało, żeby ferować jakiekolwiek wyroki, jednak szczególnie bilans bramek dwóch ostatnich drużyn, jak na razie, zawstydzający.

LKS Przedmość – LZS Kujakowice

Niedziela, 04.09.2022, godz. 17.00


LZS Rudniki – LZS Ligota Oleska 

Niedziela, 04.09.2022, godz. 17.00


LKS Budowlani Strojec – LZS Uszyce

Sobota, 03.09.2022, godz. 17.00


 1 kolejka B Klasy

b_1

Mamy wrzesień, dzieci poszły do szkoły, a zabawy z gry w piłkę nożną będą nas uczyć piłkarze ukochanej B klasy. W tym sezonie, ta grupa B klasa została złożona tylko z drużyn z powiatu oleskiego, więc już można powiedziec, że z pewnością jedna z naszych drużyn awansuje. Która? Mamy kilka typów, ale niech boisko zweryfikuje.

Na start klasyk – debry Borek i debry gminy Rudniki!

LZS Albor Borki Małe – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 04.09.2022, godz. 16.30


LZS Kościeliska – LZS Stobrawa Wachowice

Sobota, 03.09.2022, godz. 16.30


LZS Radawie – LKS Wilki Tadar Gana

Sobota, 03.09.2022, godz. 13.00


LZS Radłów – LZS Zębowice

Niedziela, 04.09.2022, godz. 14.00


LZS Żytniów – LZS Bugaj Nowy

Niedziela, 04.09.2022, godz. 16.30


KS Bodzanowice – LZS Wichrów

Niedziela, 04.09.2022, godz. 16.30


Damian Pietruska

Tabele: pilkaopolska.pl

Podziel się