Gminne dożynki w Nowej Wsi

Gminne dożynki w  Nowej Wsi

Przedstawiamy zdjęcia z barwnego korowodu dożynek gminy Gorzów Śląski, które odbywały się w niedzielę 4 września w Nowej Wsi. 

dsc03834– Ogromnie się cieszę, że po wielu latach przerwy wracamy do tradycji i spotykamy się dzisiaj na dożynkach gminnych w Nowej Wsi – mówił podczas otwarcia Rafał Kotarski, burmistrz Gorzowa Śląskiego. – Drodzy rolnicy, dziś wielkie święto, nie tylko Wasze, ale nas wszystkich, bo tak naprawdę, dzięki Waszej cięźkiej i niejednokrotnie niebezpiecznej pracy, możemy się spotkać na dzisiejszej uroczystości i dziękować za plony, jakie daje nam wieś. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego gminnego święta plonów.

O trudnej pracy rolnika i jeszcze trudniejszych czasach, mówił Beniamin Godyla, senator RP.

dsc03869– Bycie rolnikiem to ciężki zawód. Rolnik, jak wyprodukuje, nie może za swoje plony podyktować ceny. Każdy rzemieślnik, który wykona usługę, ustali cenę, a rolnik musi czekać na cenę za plony na rynku i niejednokrotnie ta cena jest krzywdząca. Żyjemy w ciężkich czasach, wiemy jaka jest koniunktura – jakie są ceny nawozów, oleju opałowego, ceny energii elektrycznej, a Wy umiecie w tym wszystkim funkcjonować i sobie radzić. Za Waszą wytrwałość i pracę – serdecznie dziękuję! – mówił senator.

Tradycyjnie, świętowanie w namiocie rozpoczęło się od przekazania chleba dożynkowego przez starostów, a byli nimi w tym roku Roksana Kubacka-Staś i Andrzej Staś.

W części artystycznej odbył się koncert orkiestr: Zdrowy Band z Gorzowa Śląskiego, Orkiestra Parafialna z Olesna i Orkiestra z Borek Wielkich. Biesiadę dożynkową prowadziła gwiazda TVS Michalina Starosta. Wydarzenie zakończyła zabawa z zespołem Vacant.

Damian Pietruska

Podziel się