Nowi komendanci policji w Dobrodzieniu i w Praszce

Nowi komendanci policji w Dobrodzieniu i w Praszce

Z dniem 1 września nadkomisarz Grzegorz Adamczyk został powołany przez Tomasza Kubickiego, komendanta powiatowego policji na stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Dobrodzieniu, a komisarz Sławomir Trawiński na zastępcę komendanta Komisariatu Policji w Praszce. 

Nadkomisarz Grzegorz Adamczyk służbę w policji rozpoczął 1999 roku. Od początku związany jest z oleską komendą. Przez pierwsze cztery lata realizował obowiązki na stanowiskach wykonawczych służby prewencyjnej. Przez następnych dwanaście lat zajmował kolejno wyższe stanowiska wykonawcze w służbie kryminalnej. W 2015 roku objął stanowisko zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Praszce, gdzie nadzorował pracę pionu kryminalnego. W lutym 2022 roku zostało mu powierzone pełnienie obowiązków komendanta Komisariatu Policji w Dobrodzieniu.

Komisarz Sławomir Trawiński służbę w policji rozpoczął w 1992 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Katowicach. Od 1994 roku związany jest z praszkowskim komisariatem, gdzie przez pierwsze dwa lata był policjantem ogniwa patrolowo-interwencyjnego i dzielnicowym, a od 1996 roku realizował obowiązki na kolejnych wyższych stanowiskach służby kryminalnej. Od 2007 roku zajmował stanowisko specjalisty Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Praszce.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się