OSP Sowczyce zwycięska w I Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w sztafetach OSP

OSP Sowczyce zwycięska w I Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w sztafetach OSP

Strażacy z siedmiu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wystartowali w I Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w niedzielę 11 września w Wojciechowie. Pierwszym mistrzem nowych zawodów została drużyna OSP Sowczyce.

dsc04636– Chcieliśmy zorganizować coś nowego, dlatego cieszymy się, że strażacy dopisali, bo zgłosiło się siedem jednostek. Co szczególnie cieszy, wystartowały także młodzieżowe drużyny pożarnicze, dlatego widzę potencjał w tych zawodach w przyszłości, żeby zrobić na przykład klasyfikacje wiekowe – mówi Krzysztof Miśkiewicz, prezes Victorii Olesno.

Strażacy mają swoje zawody sportowe-pożarnicze, ale organizatorzy sztafety z klubu Victoria Olesno uważają, że jest miejsce na kolejne imprezy.

– Jesteśmy klubem lekkoatletycznym, dlatego postawiliśmy na biegi. Ze strażakami mocno współpracujemy, bo pomagają nam zabezpieczać zawody. Druhowie nie mają żadnych problemów z bieganiem, ponieważ muszą być dobrze przygotowani do akcji. Spotkaliśmy się z fajnym odzewem, dlatego dla takich ludzi warto organizować takie imprezy – ocenia Miśkiewicz.

dsc04682Drużyny OSP startowały bez podziału na klasyfikacje wiekowe w zespołach mieszanych (w tym aspekcie obowiązywała dowolność). Czteroosobowe ekipy musiały pokonać w sztafecie cztery razy po sześćset metrów. Zespół OSP Sowczyce nie dał szans pozostałym, wygrywając ze sporą przewagą. Oto klasyfikacja I Mistrzostw Powiatu Oleskiego:

  1. OSP Sowczyce
  2. OSP Gorzów Śląski
  3. OSP Łowoszów
  4. OSP Kościeliska
  5. OSP Rudniki
  6. OSP Zdziechowice
  7. OSP Stare Olesno

Najlepsze drużyny startowały w składach:

  • OSP Sowczyce: Dawid Chodura, Denis Blukot, Patryk Włóczyk, Marcel Chodura.
  • OSP Gorzów Śląski: Kamil Król, Kordian Stachańczyk, Denis Korzeniowski, Jakub Skulimowski.
  • OSP Łowoszów: Anna Kłosińska, Klaudia Hajduk, Robert Grobelny, Adam Piontek.

Organizatorzy dla pierwszych trzech sztafet przewidzieli nagrody finansowe. Pierwsze miejsce – 600 złotych, drugie – 500 złotych, a trzecie – 400 złotych.

Damian Pietruska

 

Podziel się