• Home »
  • Informacje »
  • Piraci drogowi na drogach powiatu oleskiego. Pięciu kierowcom zatrzymano uprawnienia

Piraci drogowi na drogach powiatu oleskiego. Pięciu kierowcom zatrzymano uprawnienia

Piraci drogowi na drogach powiatu oleskiego. Pięciu kierowcom zatrzymano uprawnienia

Policjanci z oleskiej drogówki zatrzymali kolejnych 5 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkość o ponad 50 km/h. Ignorowanie ograniczenia prędkości skutkowało zatrzymaniem uprawnień do kierowania, wysokimi mandatami i punktami karnymi. 

W niedzielę 11 września około godz. 8.00 policjanci z grupy SPEED patrolujący drogi powiatu zatrzymali w Malichowie (DW-901) do kontroli drogowej osobowego opla. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość, z jaką się poruszał.

40-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem z prędkością 113 km/h. Za to wykroczenie stracił na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy oraz otrzymał mandat w kwocie 2 000 złotych i 10 punktów karnych.

Niespełna trzy godziny później ten sam patrol w Turzy (DK-46) zarejestrował zbyt szybką jazdę kierującego bmw. 21-latek z powiatu opolskiego gnał z prędkością 107 km/h. Przekroczenie dozwolonej w tym miejscu prędkości o 57 km/h, to koszt – 1 500 złotych, 10 punktów karnych oraz trzy miesiące bez uprawień do kierowania.

Ostatnim zarejestrowanym podczas tej służby wykroczeniem, które skutkowało zatrzymaniem uprawnień do kierowania było przekroczenie prędkości w Kocurach (DW-901). Tam około godz. 12.30 kierowca osobowego opla w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. 50-latkowi z powiatu gliwickiego mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania na najbliższy kwartał, wręczyli mandat w kwocie 1 500 złotych i nałożyli 10 punktów karnych.

W środę (14 września) kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w Grodzisku na ul. Oleskiej (DK-11). Tam 30-letni mieszkaniec powiatu tyskiego dostawczym renaultem jechał z prędkością 106 km/h.

Tego samego dnia około godziny 16.10 w Praszce na ul. Warszawskiej (DK-42) kierujący bmw 21-latek z powiatu oleskiego pędził z prędkością 107 km/h.

Obu kierowcom policjanci oleskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo zostali ukarani mandatami w kwocie 1 500 złotych, a na konto każdego z nich trafiło po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno
Podziel się