Rezerwy Odry Opole z minimalnym zwycięstwem w Oleśnie

Rezerwy Odry Opole z minimalnym zwycięstwem w Oleśnie

Druga drużyna Odry Opole wygrała z OKS-em Olesno 1-0 w ramach 7 kolejki opolskiej IV ligi.

Młoda drużyna Odry (w pierwszym składzie tylko jeden zawodnik poniżej rocznika 2000) zaprezentowała poukładany taktycznie futbol. Każda akcja rozgrywana od bramkarza przez obrońców i dalej do pomocników, co skutkowało rzadkimi dalszymi podaniami.

dsc05129Jedyny gol, zdobyty przez Karolia Irę w 17. minucie, również padł po składnej akcji opolan. To jednak nie znaczy, że oleski OKS nie miał swoich szans. W pierwszej połowie dobrą okazję zmarnował Dominik Flak, a w drugiej odsłonie Wojciech Hober nie wykorzystał dwóch sytuacji bramkowych.

Gospodarze próbowali w drugiej połowie wyrównać, atakując momentami bardzo wysoko, co stwarzało ogromne przestrzenie dla ofensywnych graczy Odry i tylko świetna dyspozycja bramkarska Dawida Sładka w pojedynkach sam na sam, uchroniła ich od straty kolejnych goli.

– Myślę, że zasłużyliśmy na remis, szczególnie w drugiej połowie. Byliśmy zdeterminowani, próbowaliśmy zdobyć bramkę, Odra też miała swoje sytuacje, korzystając z tego, że ruszyliśmy mocno do przodu, ale początek drugiej połowy był na tyle dobry, że mogliśmy wyrównać i wtedy mecz by się odwrócił, ale niestety nie wyszło – ocenia Tomasz Kazimierowicz, trener OKS-u Olesno.

To druga porażka oleskiej drużyny w tym sezonie i pierwsza na własnym stadionie.

Cały mecz w barwach Odry rozegrał siedemnastoletni Jan Dębski, były zawodnik OKS-u Olesno.

Damian Pietruska

7 kolejka IV ligi, 17.09.2022

OKS Olesno – OKS Odra II Opole 0-1 (0-1)

0-1 Karoli Ira – 17.

OKS Olesno: Dawid Sładek – Tomasz Siemski, Patryk Baros, Arkadiusz Świerc, Mateusz Jeziorowski – Dominik Flak (53. Nathanael Wnuk), Damian Matysiok (84. Trafim Kisialiou), Adam Huć, Thomas Skowronek (75. Denis Luptak), Mateusz Kiecko (75. Kamil Zorychta) – Wojciech Hober (75. Sebastian Zawada). Trener Tomasz Kazimierowicz, kierownik Adam Kutynia.

Źródło: pilkaopolska.pl

Źródło: pilkaopolska.pl


Podziel się