• Home »
  • Informacje »
  • Dwa nieprawidłowe wyprzedzania. Bilans: 2000 zł mandatu i 25 punktów karnych

Dwa nieprawidłowe wyprzedzania. Bilans: 2000 zł mandatu i 25 punktów karnych

Dwa nieprawidłowe wyprzedzania. Bilans: 2000 zł mandatu i 25 punktów karnych

Policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali dwa poważne wykroczenia kierującego renaultem, a wszystko to na dystansie niespełna 300 metrów. Według obowiązujących od 17 września nowych przepisów, skutkowało to nałożeniem łącznie 25 punktów karnych i mandatem w kwocie 2 000 złotych.

W piątek 23 września około godziny 11:20 policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolujący odcinek drogi wojewódzkiej nr 901 na trasie Olesno-Dobrodzień zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierującego renault, 30-latka z powiatu kluczborskiego.

W miejscowości Wachów mężczyzna najpierw zignorował znak B-25 „zakaz wyprzedzania”, a niespełna 300 metrów dalej wyprzedzał kolejny samochód na skrzyżowaniu. Zgodnie z obowiązującymi od 17 września zmianami w prawie drogowym, skutkowało to mandatem w łącznej kwocie 2 000 złotych i nałożeniem 25 punktów karnych. W konsekwencji 30-latek chcąc usiąść za kierownicą będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że pośpiech i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.


*- Informacja i video: KPP Olesno.

Podziel się