400 skontrolowanych kierowców w ramach akcji “Trzeźwy poranek”

400 skontrolowanych kierowców w ramach akcji “Trzeźwy poranek”

Policjanci z oleskiej drogówki w poniedziałek 3 października od godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Wśród blisko 400 skontrolowanych kierowców, 2 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Kierujący stracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, teraz sąd zdecyduje o ich dalszym losie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

W poniedziałek 3 października policjanci z oleskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Działania ukierunkowane były na kontrole trzeźwości kierujących, celem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ciągu kilku godzin, policjanci przebadali blisko 400 kierujących. Wśród nich jeden zdecydował się na jazdę po użyciu alkoholu a drugi był w stanie nietrzeźwości. Pierwszy zatrzymany do policyjnej kontroli to 20-latek, który po zbadaniu miał nieco ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Drugim kierującym z “procentami” okazał się 55-latek, prowadził mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni stracili już swoje uprawnienia, teraz odpowiedzą przed sądem. Jazda w stanie po użyciu alkoholu zagrożona jest karą aresztu, grzywną i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. W przypadku kierowania w stanie nietrzeźwości oprócz wysokiej grzywny grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się