Olesno opolską stolicą piernika!

Olesno opolską stolicą piernika!

Za oknami widać już pierwsze oznaki nadchodzącej zimy, w radiu słyszymy Last Christmas, a my sami, zastanawiamy się jak udekorować choinkę w tym roku. To wszystko wskazuje tylko na jedno – wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W Polsce pielęgnowanych jest wiele pięknych, rodzinnych tradycji – w tym wspólne pieczenie pierników. Dlaczego twierdzimy, że Olesno stanie się opolską stolicą tego wyrobu? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Piernik niejedno ma imię

Każda gospodyni ma swój sprawdzony, przekazywany od pokoleń przepis na pierniki. Każdy z nich delikatnie różni się od siebie, jednak podstawowe składniki pozostają niezmienne. Do stworzenia korzennych ciasteczek potrzebować będziemy mąkę, masło, jajka oraz co najważniejsze – świąteczne przyprawy. Odpowiednio udekorowane według fantazji, są nie tylko smaczne, ale i piękne. Kojarzą nam się z kruchą przekąską, jednak Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie, postanowiła zaproponować swoim klientom piernika w nieco innej wersji.

Jakiej? Oleska mleczarnia przygotowała na nadchodzący zimowy sezon, coś specjalnego na bazie sprawdzonego już znanego w całej Polsce i za granicą produktu. Dla wszystkich odwiedzających sklep stacjonarny oraz stronę https://osm-olesno.pl/ przygotowany został limitowany produkt – niespodzianka o unikatowym smaku, który może stać się odpowiedzią na coroczną zagwozdkę – co podarować bliskim na Mikołaja czy pod choinkę?

dsc_2439

Gdzie można znaleźć oleskie produkty?

Do tej pory, wyroby Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie dostarczane są do ponad 250 punktów sprzedaży w całej Polsce, jednak ta liczba stale rośnie. Oleskie specjały można znaleźć na Zakopiańskich Krupówkach, wśród Wrocławskich krasnali, w okolicach Smoka Wawelskiego czy w stolicy Państwa – Warszawie. Wszystkie punkty sprzedaży można niezwykle łatwo sprawdzić. Mapka dostępna jest na stronie osm-olesno.pl, gdzie znajdziemy najbliższy punkt z oleskimi produktami. Przedsiębiorcy, którzy chcą pozyskać nowy produkt do swoich lokali gastronomicznych czy sklepów, proszeni są o kontakt mailowy, tudzież telefoniczny z działem handlu. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się