• Home »
  • Informacje »
  • W Oleśnie powstanie budynek wielorodzinny. 14 mieszkań dla tych, których nie stać na drogi kredyt

W Oleśnie powstanie budynek wielorodzinny. 14 mieszkań dla tych, których nie stać na drogi kredyt

W Oleśnie powstanie budynek wielorodzinny. 14 mieszkań dla tych, których nie stać na drogi kredyt

W Oleśnie przy skrzyżowaniu ulic Małe Przedmieście i Juliusza Słowackiego powstanie trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny z 14 mieszkaniami, które mają być przeznaczone dla mieszkańców na preferencyjnych warunkach.

Mieszkania powstaną w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Opolskie.

– Jesteśmy pierwsi, którzy będą budować te mieszkania na Opolszczyźnie. Są na to zabezpieczone środki w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Podjęliśmy wyzwanie, aby wykorzystać to, że mamy działkę w atrakcyjnym miejscu i przystąpić do programu. Mieszkania będą przeznaczone dla tych, których nie stać na drogi kredyt – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – To będą mieszkania do wynajęcia, ale z opcją wykupu na preferencyjnych warunkach.

Oferta wynajmu nowo wybudowanych mieszkań przy ulicy Słowackiego skierowana będzie do osób i rodzin nieposiadających własnego lokalu w Gminie Olesno, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania.

Jak informuje Urząd Miejski w Oleśnie, stawki czynszu w nowych mieszkaniach komunalnych, które powstaną przy ulicy Słowackiego, będą uzależnione od charakteru zawartej umowy i powinny być niższe od czynszu komercyjnego o co najmniej 20%.

Według wstępnej koncepcji, powstanie trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny z 14 mieszkaniami o powierzchni użytkowej od 40m2 do 60 m2.

– To początek budowy mieszkań w ramach tej inicjatywy. Nadal zabiegamy o grunty. Konkretnie chodzi o końcówkę ulicy Wachowskiej w Oleśnie. Więc jeśli zobaczymy, że ta inicjatywa zostanie przyjęta z zainteresowaniem mieszkańców, będziemy starali się walczyć o te grunty i ewentualnie kontynuować program na większą skalę – mówi burmistrz.

Rozpoczęcie budowy przewiduje się już pod koniec 2023 r. a zakończenie na kwiecień 2025 roku. Koszt inwestycji został wstępnie oszacowany na kwotę 8 milionów złotych, a zdecydowana większość środków zostanie pozyskana z Rządowego Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa, Funduszu Dopłat oraz z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Grafika: Urząd Miejski w Oleśnie

Grafika: Urząd Miejski w Oleśnie


Zobacz także:

https://www.norwit.pl/blog/osuszacz-17/jaki-osuszacz-powietrza-do-piwnicy-84

Podziel się