Rekordowe niemal 300 tysięcy złotych zebrane na WOŚP w powiecie oleskim

Rekordowe niemal 300 tysięcy złotych zebrane na WOŚP w powiecie oleskim

Pod względem zebranych pieniędzy, tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był rekordowy w sztabach powiatu oleskiego.

Koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe, licytacje oraz oczywiście kwestowanie, przyniosły w tym roku olbrzymi skutek. W każdym mieście w powiecie program był szczelnie wypełniony imprezami wszelakimi. Setki wolontariuszy wyszły na ulice powiatu, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na walkę z sepsą.

Najwięcej udało się zebrać w oleskim sztabie, bo robiące wrażenie 105,8 tys. zł – to rekord pobity o prawie 30 tys. zł!

W praszkowskim sztabie (połączonym ze sztabem gminy Radłów) zebrano 82 tys. zł. Liczenie nie zostało zakończone, bo wciąż trwają licytacje.

Sztab WOŚP w Dobrodzieniu również pobił zeszłoroczny rekord i podczas 31. Finału zebrał niemal 45 tys. zł. To rekord pobity o ponad 10 tys. zł!

Rekordy padały także w sztabach w gminie Rudniki, gdzie zebrano ponad 33 tys. zł oraz w gminie Gorzów Śląski, gdzie udało się zebrać 26 tys. zł!

To oznacza, że w powiecie oleskim, licząc wszystkie sztaby, udało się zebrać ponad 291 tys. zł. Jak widać, mimo kryzysu, wysokiej inflacji i rosnących kosztów życia, mieszkańcy powiatu oleskiego, okazali się wyjątkowo hojni!


*- Zdjęcie – Sztab WOŚP w Praszce.

Podziel się