Tak się wyprzedza, gdy nie ma wyobraźni

Tak się wyprzedza, gdy nie ma wyobraźni

Mgła, deszcz, lekkie wzniesienie, „podwójna ciągła”… i niebezpieczny manewr wyprzedzania, który zarejestrowali policjanci z oleskiej grupy SPEED. Tym razem skończyło się na 1100 złotowym mandacie i 15 punktach karnych ale takie zachowanie na drodze może nieść za sobą tragiczne skutki. 

W poniedziałek 13 lutego, przed południem policjanci z grupy SPEED patrolując drogę wojewódzką numer 901 zarejestrowali niebezpieczny manewr wyprzedzania kierującego fordem transitem. 29-latek z województwa śląskiego wyprzedzał inne pojazdy w miejscu objętym zakazem. Dodatkowo tego przedpołudnia panowały trudne warunki drogowe- mgła i opady deszczu.

Policyjne kontrola zakończyła się 1 100 złotowym mandatem za niestosowanie się do znaku B-25 tj. „zakaz wyprzedzania”. Mundurowi mieli także uwagi co do stanu technicznego pojazdu. Dodatkowo na konto kierowcy wpłynęło 15 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że pośpiech i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca łamiący przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu! Aby uniknąć dotkliwych kar recepta jest prosta – to przestrzeganie przepisów prawa drogowego.


*- Informacja i wideo: KPP Olesno.

Podziel się