Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (17-19 marca)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (17-19 marca)

W tym cyklu zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


XXXIV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Oleśnie


Święto Stolarza w Dobrodzieniu


Kluczyk 2 – Rudniki


XXI Szkolne Konfrontacje Teatralne – I LO w Oleśnie


Sport

Tenis stołowy

Gorzowska Liga Drużynowa w Tenisie Stołowym


Siatkówka

Opolska Liga Minisiatkówki – Praszka


Unihokej

Międzynarodowy Turniej Unihokeja – Praszka


Piłka nożna

17 kolejka Klasy Okręgowej

LMKS Piast Gorzów Śląski – LKS Naprzód Jemielnica

Sobota, 18.03.2023, godz. 15.00

Piast kończył rundę jesienną na przedostatnim miejscu, po pierwszej kolejce wiosny jest już ostatni. Różnica tylko o punkt, ale symbolika wymowna. W sobotę zespół z Gorzowa gra ważny mecz z rywalem w walce o utrzymanie, który może sprawić, że wydostanie się z dna tabeli, a to już sporo, chociażby dla samego morale.


15 kolejka A klasy

LKS Budowlani Strojec – LZS Kujakowice

Sobota 18.03.2023, godz. 15.00


LZS Rudniki – LKS Sokoły Bierdzany

Sobota, 18.03.2023, godz. 14.30


LKS Przedmość – KS Start Olesno

Niedziela, 19.03.2023, godz. 15.00


Hit kolejki w Strojcu! Budowlani na rozpoczęcie wiosny wygrali z Hetmanem Byczyna 1-0 i to zwycięstwo pozwoliło im zostać wiceliderami. Odebrali to miejsce LZS-owi Kujakowice, z którym zmierzą się już w sobotę. Ten mecz pokaże, jaką formę udało się Budowlanym wybudować zimą.

Współczujemy LKS-owi Przedmość terminarza. W pierwszej kolejce wiosny zagrali w Praszce, gdzie przegrali aż 1-8. Teraz przyjmą u siebie Start Olesno, czyli kolejny zespół, który preferuje “futbol na tak”. Będą padały gole! 

Jeszcze jedno słówko o Starcie. Ten zespół, jeśli chodzi o nazwiska i ich historię jest mocny, a transfery, które przeprowadził zimą, powinny teoretycznie wstrząsnąć ligą. Przyszli bowiem Mateusz Jeziorowski i Wojciech Hober, zawodnicy absolutnie na poziom IV ligi z przepotężnym doświadczeniem. Jeśli Start do potencjału ofensywnego, ogarnie defensywę, powinien być mocny. Zdominuje rozgrywki? Jak zwykle – wszystko zweryfikuje liga. 


Damian Pietruska

Podziel się