• Home »
  • Informacje »
  • Wjechał na tory, kiedy podnosiły się rogatki. Mandat – 2 tysiące złotych i 15 punktów karnych

Wjechał na tory, kiedy podnosiły się rogatki. Mandat – 2 tysiące złotych i 15 punktów karnych

Wjechał na tory, kiedy podnosiły się rogatki. Mandat – 2 tysiące złotych i 15 punktów karnych

Pośpiech jest złym doradcą, a do tego nie popłaca. Przekonał się tym 68-letni kierowca volkswagena polo. Mężczyzna zignorował sygnalizator świetlny, podnoszące się rogatki i wjechał na przejazd kolejowy. Wykroczenie zarejestrowali policjanci z oleskiej grupy SPEED. 

We wtorek 28 marca około godz. 12.47 policjanci z oleskiej grupy SPEED na przejeździe przez tory w Oleśnie na ul. Kościuszki zarejestrowali niezgodny z przepisami manewr kierowcy volkswagena polo. 68-latek zignorował pulsujący czerwonym światłem sygnalizator oraz to, że zapory nie zostały całkowicie podniesione…i wjechał na przejazd.

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za to wykroczenie drogowe kierujący otrzymał od policjantów mandat w kwocie 2 000 złotych oraz 15 punktów karnych.

 

Przypominamy, że zgodnie z art. 28 pkt 3 Prawa o ruchu drogowym – „Kierującemu pojazdem zabrania się: objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone”.


*- Informacja, video i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się