Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu

To był spokojny świąteczny weekend na drogach powiatu oleskiego. Jeden kierujący został zatrzymany pod wpływem alkoholu. Doszło także do 5 kolizji drogowych.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczną organizacją ruchu czuwali funkcjonariusze oleskiej drogówki. Policjanci zwracali w tym czasie szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób.

W wyniku działań przeprowadzonych na terenie naszego powiatu ujawniono w grupie prawie 200 sprawdzonych, jednego nietrzeźwego kierującego. 28-latek z powiatu oleskiego prowadząc osobowego peugeota wjechał do przydrożnego rowu, a później okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Do tego nigdy nie posiadał prawa jazdy, a kierując pojazdem złamał sądowy zakaz i teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

W ciągu czterech dni policja odnotowała pięć kolizji drogowych, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się