OSP Gorzów Śląski ma nowy samochód o wartości 130 tysięcy złotych

OSP Gorzów Śląski ma nowy samochód o wartości 130 tysięcy złotych

OSP Gorzów Śląski ma nowy samochód. To warty 130 tysięcy Volkswagen Amarok. Gorzowscy strażacy nowy pojazd przywitali racami.

Kupiony od OSP Kuniów 5-osobowy samochód z końcówki rocznika 2016 jest w pełni przystosowany do potrzeb straży pożarnej. Jest wyposażony w m.in.: w oświetlenie alarmowe, radiostację, oraz skrzynię ładunkową do przewozu pompy. Posiada 2-litrowy silnik o mocy 180 koni mechanicznych i napęd 4×4.

– Nowy Volkswagen Amarok zastąpi wysłużonego Forda Transita, który służył nam od 2009 roku, wielokrotnie wyjeżdżając do działań ratowniczo-gaśniczych i nie tylko – informuje OSP Gorzów Śląski. – Ford 13 lat temu został pozyskany od zaprzyjaźnionej jednostki Freiwillige Feuerwehr Ramstein-Miesenbach. Pojazd przede wszystkim razem z przyczepką, którą posiadamy na swoim wyposażeniu tworzył zestaw do obsługi długotrwałych akcji ratowniczo-gaśniczych. Niestety w kwietniu tego roku pojazd nie przeszedł przeglądu technicznego z powodu złego stanu technicznego, występującej w nim znacznej ilości korozji.

Kluczyki do samochodu na ręce Teresy Sachty, prezes OSP Gorzów Ślaski przekazali Rafał Kotarski, burmistrz Gorzowa Śląskiego i Robert Malecha, przewodniczący Rady Miejskiej w Gorzowie Śląskim.

Zakup samochodu w całości sfinansowany został ze środków własnych gminy Gorzów Śląski.

Podziel się