OKS po dobrym meczu zremisował z czołową drużyną ligi

OKS po dobrym meczu zremisował z czołową drużyną ligi

OKS Olesno po dobrym meczu zremisował 1-1 z czwartą drużyną ligi – MKS-em Gogolin. To ważny punkt w kontekście walki o utrzymanie, ale oleśnianie mogli pokusić się nawet o zwycięstwo.

Może się podobać przemiana zespołu pod okiem trenera Arkadiusza Świerca. OKS z wyżej notowanym rywalem grał spokojnie, nie panikował, długo utrzymywał się przy piłce i wysoko atakował rywali. Nieco gorzej wychodziło tworzenie podbramkowych okazji i ich wykończenie.

W 16. minucie doszło do kontrowersji, bowiem w polu karnym łapany za rękę i ciągnięty w dół był Kacper Michnicki, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka. Nie miał jednak wątpliwości przy pokazaniu żółtej kartki, po protestach faulowanego.

Obie drużyny starały się grać koronkowe akcje i to właśnie po takim “rozklepaniu”, w 23. minucie MKS Gogolin otworzył wynik. Pewny tego dnia w bramce Bartosz Jeziorowski nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

OKS wyrównał w 76. minucie po strzale głową Adama Hucia po rzucie rożnym. Gospodarze mieli jeszcze dwie dogodne okazje, ale najpierw Damian Gąsiorowski, a później Trafim Kisialiou strzelali niecelnie. Trzeba jednak nadmienić, że pod oleską bramką też “kotłowało się” w samej końcówce, ale udało się wybronić miejscowym.

– Czy remis z czołową drużyną ligi wziąłbym w ciemno? Liczyliśmy na zwycięstwo, bo chłopaki w ostatnich meczach zmienili swoją grę o sto osiemdziesiąt stopni. Utrzymywaliśmy się przy piłce, męczyliśmy rywali, byliśmy w tym meczu po prostu lepsi – ocenia Arkadiusz Świerc, trener OKS-u, który mecz musiał oglądać z trybun ze względu na nadmiar żółtych kartek. – Szkoda tego remisu, bo trzy punkty dałyby nam większy komfort w następnych meczach. Jestem pod wrażeniem naszej zmiany i tego jak chłopaki pracują. Dawno nie pamiętam takiego meczu, żeby OKS był w stanie przeważać z czołową drużyną ligi praktycznie przez cały mecz.

Plan szkoleniowca na końcówkę sezonu (zostały trzy kolejki)?

– Przede wszystkim skuteczna walka o utrzymanie. Uważam, że powinniśmy zdobyć minimum cztery punkty, żeby być w miarę bezpiecznym.

Damian Pietruska

27. kolejka IV ligi, 20.05.2023

OKS Olesno – MKS Gogolin 1-1 (0-1)

0-1 Konrad Titz – 23. 1-1 Adam Huć – 76.

OKS: Bartosz Jeziorowski – Dominik Flak, Gabriel Molski, Marek Kozioł, Jakub Pawlik (żk) – Mateusz Kiecko, Damian Matysiok (84. Andrzej Krzymiński), Trafim Kisialiou, Thomas Skowronek (75. Kamil Zorychta), Kacper Michnicki (żk, 57. Adam Huć) – Damian Gąsiorowski. Trener Arkadiusz Świerc, kierownik Adam Kutynia.

Podziel się