Policjanci, strażacy i ratownicy ratowali 84-latka na oleskim rynku

Policjanci, strażacy i ratownicy ratowali 84-latka na oleskim rynku

Szybka reakcja policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oleskiej komendy i dalsze działania ratownicze prowadzone wspólnie ze strażakami PSP pozwoliły na przywrócenie czynności życiowych mieszkańca Olesna, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Do zdarzenia doszło w środę 31 maja około godziny 16.20 na oleskim rynku. Patrolujący ten rejon mł. asp. Rafał Surowiec zauważył leżącego na ziemi mężczyznę. Okazało, że starszy pan siedzący na ławce stracił przytomność.

Policjant od razu sprawdził jego funkcję życiowe, a kiedy okazało się, że doszło do nagłego zatrzymania krążenia, wspólnie z jednym ze świadków natychmiast podjął czynności ratownicze, bo w tej sytuacji liczyła się każda minuta.

Po chwili na miejsce dotarł drugi patrol Policji, na pokładzie którego był ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy st. post. Daniel Habiński-Walczak i sierż. Tymoteusz Kabaszyn. Policjant-ratownik przejął resuscytację i prowadził ją do czasu przybycia strażaków z oleskiej PSP.

Dalsze wspólne działania służb, w tym użycie AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) doprowadziły do przywrócenia funkcji życiowych u 84-latka, który został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i odwieziony do szpitala.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się