• Home »
  • Informacje »
  • Chcesz kupić mieszkanie w powiecie oleskim? Sprawdź, skąd wziąć pieniądze

Chcesz kupić mieszkanie w powiecie oleskim? Sprawdź, skąd wziąć pieniądze

Chcesz kupić mieszkanie w powiecie oleskim? Sprawdź, skąd wziąć pieniądze

Zamierzasz kupić mieszkanie w powiecie oleskim? To świetny pomysł! Na tym obszarze znajduje się wiele zbiorników wodnych, lasów i innych przyrodniczych atrakcji. Dzięki temu można ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas z bliskimi. Zastanawiasz się jednak, skąd wziąć środki na zakup nieruchomości? Istnieje kilka bezpiecznych rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę. Poznaj dostępne opcje!

Skąd wziąć pieniądze na zakup mieszkania w powiecie oleskim?

Mieszkania w powiecie oleskim kosztują średnio ok. 200-400 tys. zł. Stawka różni się w zależności od powierzchni nieruchomości, jej stanu, a także od jej lokalizacji. Jednak skąd wziąć aż tyle środków? Możesz pożyczyć pieniądze od:

  • bliskich — to rozwiązanie ma wiele zalet. Nie trzeba załatwiać żadnych formalności czy przedstawiać dokumenty odnośnie do Twojej sytuacji finansowej. Ponadto można dowolnie rozłożyć płatność, czy ustalić dogodną cenę za pożyczenie pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z gotówki innych może negatywnie wpłynąć na Wasze relacje;
  • banku — aby móc skorzystać z finansowania, trzeba wykazać dobrą zdolność kredytową. Ponadto należy przedstawić liczne dokumenty odnośnie do sytuacji finansowej, a także do kupowanej nieruchomości. Załatwianie formalności może potrwać do kilku miesięcy. Jednak jeśli po podpisaniu umowy będziesz regularnie płacić raty, bank nie będzie ubiegał się o wcześniejszą spłatę zobowiązania. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo nerwów!

Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz, pamiętaj, aby przed pożyczeniem pieniędzy zawrzeć umowę. Powinny się w niej znajdować jasne zasady spłaty pożyczki. Dzięki temu będzie można uniknąć wielu konfliktów i nieporozumień w trakcie wywiązywania się ze zobowiązania.

Kredyt gotówkowy czy hipoteczny — co lepsze?

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze na zakup mieszkania od banku, masz do wyboru dwie opcje: kredyt hipoteczny i gotówkowy. Pierwszy z nich jest przeznaczony stricte dla osób, które chcą zainwestować w nieruchomość. Z kolei drugi produkt bankowy pozwala wykorzystać środki na dowolny cel. Zastanawiasz się, co jest lepsze? Warto porównać obie opcje.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny można zaciągnąć wyłącznie na jeden cel — zakup i/lub remont nieruchomości. Aby go uzyskać, kredytobiorca musi mieć dobrą zdolność kredytową, a także własne oszczędności. Banki wymagają, aby inwestor najpierw wniósł wkład własny w wysokości minimum od 10 do 30% wartości mieszkania. Ponadto trzeba wykazać wystarczająco wysokie dochody, które pozwalają na pokrycie rat kredytu, a także na utrzymanie siebie i rodziny. Formalności mogą trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od tempa procesowania wniosku. W rezultacie przeprowadzka “na swoje” może się nieco opóźnić. Z powyższych powodów wiele osób rozważa wzięcie pożyczki gotówkowej.

Więcej informacji na temat kredytów hipotecznych znajdziesz np. na stronie: finanse.rankomat.pl.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy można wziąć na dowolny cel. Zatem środki można wykorzystać nie tylko na zakup nieruchomości, ale także wyposażenia czy urządzeń AGD i RTV. W rezultacie można urządzić całą nieruchomość. Zastanawiasz się jednak, czy kredyt gotówkowy na mieszkanie to dobre rozwiązanie? Warto mieć na uwadze, że według Ustawy o kredycie konsumenckim banki mogą przyznać kredytobiorcom maksymalnie 255 550 zł. Tyle pieniędzy może nie wystarczyć na zapłacenie za duże mieszkanie. Ponadto płatność jest rozkładana zazwyczaj na maksymalnie 10 lat. A zatem rata kredytu może być dość duża.

Jednak kredyt gotówkowy ma wiele zalet. Podczas ubiegania się o pieniądze nie trzeba przedstawiać dokumentacji nieruchomości ani wykonywać operatów szacunkowych. Ponadto kredytobiorca otrzymuje wszystkie środki na raz, dzięki czemu można je swobodnie wydawać. To duże ułatwienie, jeśli np. remont nie przebiega zgodnie z planem. Jeśli jakieś pieniądze pozostaną, można je wykorzystać na dowolny cel.

Gdzie załatwić dobry kredyt gotówkowy?

Chcesz pożyczyć pieniądze od banku na dowolny cel, ale nie wiesz, gdzie znaleźć korzystną ofertę? Na początek warto sprawdzić ranking kredytu gotówkowego na finanse.rankomat.pl. Znajdziesz tam listę ofert ze szczegółowymi informacjami na temat warunków udzielenia finansowania, takimi jak:

  • całkowita kwota kredytu — dzięki temu wiesz, ile dokładnie trzeba będzie zwrócić na przestrzeni całego okresu spłaty;
  • wysokość prowizji — tyle wynosi wynagrodzenie dla banku za udzielenie Ci pożyczki;
  • RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania — określa całkowity koszt kredytu, który musi ponieść konsument. Jest wyrażony jako wartość procentowa.

Dzięki danym przedstawionym w rankingu można łatwo porównać propozycje banków i wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję. Po znalezieniu odpowiedniej oferty, można zawrzeć umowę przez Internet, bez wychodzenia z domu. To duże ułatwienie dla osób, które mają trudności z samodzielnym poruszaniem się po mieście.

Wzięcie kredytu gotówkowego na zakup mieszkania nie jest błędem. Warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę, jeśli nie chcesz czekać na środki przez długi czas!


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się