Projektant wnętrz radzi – te kolory to hit w aranżacjach

Projektant wnętrz radzi – te kolory to hit w aranżacjach

Dobór kolorów we wnętrzach jest sporym wyzwaniem dla osób, które nie zajmują się zawodowo aranżacją pomieszczeń. Jeśli jednak jesteś ciekaw, jakie odcienie są obecnie dominujące, przeczytaj wskazówki projektanta. Dowiesz się z nich, jak dobierać kolory i łączyć je ze sobą, tworząc nie tylko modne, ale przede wszystkim przytulne i ponadczasowe wnętrza. Możesz być zaskoczony, bo dotychczasowy lider, czyli szarość został właśnie zdetronizowany!

Już nie biel i szarość, ale ciepły beż w wielu odcieniach

Jeszcze do niedawna bardzo chętnie sięgaliśmy po biel i szarość w nowoczesnych czy skandynawskich aranżacjach. Widać jednak, że ten trend chyli się już ku końcowi. Choć oczywiście nadal monochromatyczne barwy pięknie prezentują się w domach czy mieszkaniach, to widać, że ustępują miejsca beżom. Nic dziwnego, bo brąz we wszystkich swoich odcieniach jest bardzo ciepły, przyjemny – nie tak sterylny jak biel, która często utożsamiana jest ze szpitalami czy laboratoriami.

Jasny brąz, karmel, wanilia, śmietanka czy cappuccino – już same nazwy wywołują bardzo miłe skojarzenia, wzbudzając w nas niezwykle miłe emocje. Jeśli zatem chcesz czuć się w swoim domu, jak na plaży, postaw na beż w różnych tonacjach.

Wyrazisty kolor – odważ się na chaber, żółty lub mocną zieleń

Masz dość nudnych i jednolitych wnętrz, które choć eleganckie to są jednocześnie sterylne, chłodne i mało przytulne? Nie Ty jeden. Dlatego dzisiaj projektanci coraz częściej spotykają się z prośbą o to, aby przy tworzeniu koncepcji uwzględnić mocniejszy akcent kolorystyczny. Jaki? To już zależy do Ciebie, ale wyobraź sobie płytki kuchenne w odcieniu morskiego granatu przywodzącego na myśl niezmierzone głębiny czy intensywnie żółtą ścianę za telewizorem. Pomarańcz, zieleń, fiolet – tu nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Warto jednak zachować umiar, aby nie wprowadzić do wnętrza chaosu i nie czuć się w nim przytłoczonym. Dlatego postaw na jeden kolor wiodący i nawiąż do niego jedynie za sprawą dodatków. Cała reszta niech pozostanie bezpiecznie uniwersalna.

Pastele nie tracą na popularności – na czele pistacja, lila, róż i błękit

Pastelowe kolory wyciszają i koją zmysły. Przyjemne się na nie patrzy, dlatego lubimy otaczać się meblami czy dodatkami w tych odcieniach. Jednak teraz czas na to, aby zagrały w aranżacji pierwsze skrzypce. Taki efekt osiągniesz tylko wtedy, gdy pomalujesz ściany na modną obecnie:

  • pistację,
  • błękit,
  • róż,
  • liliowy.

Możesz pójść jeszcze o krok dalej i postawić na meble w tych kolorach. Fronty będą prezentowały się bardzo modnie, a przy tym wprowadzą do wnętrza świeżość i radość. Przyjemnie będzie patrzeć na nie zimą, ale też latem, gdy będą skąpane w promieniach słońca. To doskonały wybór dla osób pozytywnie nastawionych do życia!

Chcesz skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz? Odwiedź 2m7project.com.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się