Jak wybrać zestaw mebli do swojego ogrodu?

Jak wybrać zestaw mebli do swojego ogrodu?

Wybór mebli ogrodowych nie jest łatwym zadaniem, gdyż obecnie producenci oferują nam sporo różnych rodzajów. Meble ogrodowe mogą różnić się właściwościami, materiałem wykonania, no i przede wszystkim ceną. To jakie powinnyśmy wybrać, w dużej mierze zależy od miejsca, w którym mają stać, kształtu oraz wielkości, a także stylu, w jakim chcemy urządzić nasz ogród. Jak zatem zdecydować się na te odpowiednie meble ogrodowe, aby spełniały nasze oczekiwania, bez konieczności wymiany ich w kolejnym sezonie?

Wybór mebli ogrodowych ze względu na ich wielkość i kształt

Meble ogrodowe to świetny wybór dla osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu, relaksujących się w ciszy, lub ceniących sobie spotkania z najbliższymi. Dzięki nim wypoczniesz po długim, męczącym dniu, czy też zorganizujesz grilla w gronie znajomych. Decydując się na drugą z opcji, warto przy zakupie zwrócić uwagę na zestawy z większą liczbą miejsc siedzących, aby nie zabrakło miejsca dla ewentualnych gości. Obecnie na rynku mamy do wyboru zestawy 2, 4, 6 i 8-osobowe ze stołami w kształcie kwadratu, prostokąta, oraz okrągłe. Niestety nie zawsze mamy miejsce w ogrodzie i musimy zdecydować się na mniejsze zestawy. Dlatego też przed zakupem, należy zmierzyć powierzchnię przeznaczoną na część wypoczynkową, a następnie upewnić się, czy dany mebel idealnie się tam zmieści. 

Miejsce przeznaczenia mebli ogrodowych

Miejsce, w którym staną nasze meble ogrodowe, powinny determinować ich rodzaj. Są meble, które nie powinny stać na trawie, czy też takie, które niszczą się ustawione pod gołym niebem. Inne z kolei mogą stać w każdym miejscu, bez względu na warunki pogodowe, czy też podłoże. Mając trawę w ogrodzie, powinniśmy zdecydować się na meble z technorattanu lub plastiku. Natomiast idealnym miejscem dla zestawu z drewna, plastiku, czy też aluminium będzie podłoże z kostki oraz płytek. Dodatkowo warto pamiętać o tym, aby meble z technorattanu ustawić pod zadaszeniem, ze względu na delikatny materiał ich wykonania. Natomiast zestawy z plastiku oraz tworzyw imitujących drewno mogą bez problemu stać pod gołym niebem. 

Styl mebli do ogrodu

Ważnym aspektem przy wyborze mebli jest przede wszystkim dopasowanie ich do aranżacji naszego ogrodu. Decydując się na nowoczesny styl, doskonałym wyborem będą minimalistyczne meble z technorattanu, czy też w ostatnim czasie coraz to popularniejsze meble metalowe z grubymi poduchami. Warte uwagi są także te wykonane z aluminium, które idealnie mogą wkomponować się w nowoczesny styl. Ogrody klasyczne natomiast wymagają mebli bardziej ozdobnych. W tym przypadku sprawdzą się te wykonane z drewna oraz rattanu, wyposażone w fotele i stolik kawowy. 

Nie mogąc zdecydować się na konkretny styl produktu, warto wtedy wybrać meble, które będą odpowiadać przede wszystkim nam samym. Najlepszym wyborem będą wtedy te klasyczne i uniwersalne, które będą pasować zawsze, gdy będziemy chcieli zmienić aranżacje ogrodu. Jak wiadomo, z każdym następnym sezonem zmieniają się trendy modowe, które dotyczą również wyposażenia naszego ogrodu, dlatego też nasz zakup powinien być dobrze przemyślany, szczególnie w przypadku, gdy nasz budżet jest mocno ograniczony.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się