• Home »
  • Informacje »
  • Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne – co obecnie jest na topie?

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne – co obecnie jest na topie?

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne – co obecnie jest na topie?

Trendy w modzie zmieniają się regularnie. Dotyczy to również wyposażenia wnętrz, a dokładniej lamp. Jakie oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne jest obecnie na topie? Na jakie lampy zdecydować się w swoim salonie czy łazience? Jak nie popełnić w tym przypadku błędu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu – na co się zdecydować?

Jeśli mowa o zewnętrznym oświetleniu domu, to na topie są od wielu lat lampy ogrodowe ledowe. Mogą mieć formę zarówno klasycznych słupków, jak i nieco bardziej designerskie kształty. Obecnie coraz więcej osób stawia na oświetlenie zewnętrzne ze zintegrowanym źródłem światła LED, ale zdecydować się też można na lampy przystosowane do montażu ledowych żarówek. 

Na zewnątrz budynków sprawdzają się poza tym doskonale kinkiety montowane na ścianach, funkcjonalne reflektory czy praktyczne lampy najazdowe. Można je znaleźć m.in. w sklepie internetowym https://luxar.com.pl/. Szeroki wybór produktów przekłada się na duże możliwości aranżacyjne. 

Nowoczesne oświetlenie wewnętrzne – w jakie lampy wyposażyć różne pomieszczenia?

Bez odpowiednich lamp żadne wnętrze nie prezentuje się dobrze po zapadnięciu zmroku. Oświetlenie w domu czy mieszkaniu pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. Pozwala na podkreślenie atutów pomieszczenia, a niekiedy maskuje nawet jego mankamenty.

Zacząć warto od oświetlenia salonu. W pokojach dziennych obecnie stawia się na minimalizm i prostotę. Królują biele, czernie i beże. Cieszą się z tego miłośnicy klasyki, którzy nie przepadają za zmianami. Efektowne żyrandole są w odwrocie.

W sypialni królują lampy wiszące wykonane z naturalnych materiałów. Doskonale sprawdza się oświetlenie w kolorach ziemi, które pięknie się prezentuje sprzyja relaksowi. W tym przypadku mniej znaczy więcej.

Wybierając z kolei lampy do łazienki i kuchni, warto postawić na szkło i ceramikę. Do łask wraca stylistyka vintage. Ważna informacja jest też taka, że ceramiczne i szklane lampy nie są trudne do utrzymania w czystości. 

W trendach oświetleniowych od wielu lat widoczna jest prostota. Nie oznacza to jednak, że trzeba w zupełności rezygnować z lamp o ciekawych formach czy wykonanych z oryginalnych materiałów. Kluczem do sukcesu jest umiar. Poza tym wciąż na topie jest stylistyka industrialna. Minimalistyczne lampy metalowe stanowią doskonały wybór zarówno do małych kawalerek, jak i przestronnych apartamentów. 


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się