Praca dla studenta w Opolu. Gdzie szukać zatrudnienia?

Praca dla studenta w Opolu. Gdzie szukać zatrudnienia?

Życie studenckie jest coraz droższe. Z badań wynika, że tylko 30% studentów nie korzysta z pomocy najbliższych. Większość młodych ludzi musi pracować, aby zarobić na swoje utrzymanie. Nie zawsze jest to łatwe, na niektórych kierunkach ciężko pogodzić naukę z pracą. Jak wygląda sytuacja studentów w Opolu? Jakie oferty pracy są dla nich dostępne?

Studenckie życie – ile kosztuje?

Opole to miasto akademickie, w którym funkcjonuje sześć uczelni wyższych. Studenci mają do wyboru różne kierunki m.in. studia humanistyczne, pedagogiczne, techniczne, ekonomiczne, społeczne, prawnicze czy medyczne. Większość z młodych ludzi musi pracować, aby zarobić na swoje potrzeby. Nauka na uczelni, nawet państwowej nie jest tania. Miejsce w akademiku lub stancja, wyżywienie, dojazdy, książki, życie kulturalne – to kosztuje krocie i wymaga znalezienia źródła utrzymania. Niektóre osoby mogą liczyć na pomoc rodziców, inne muszą utrzymać się same. W Opolu o pracę dla studentów nie jest trudno. Jak twierdzą pracownicy branży HR, wiele miejsc pracy czeka na osoby bez specjalistycznych kompetencji. Firmy stają się coraz bardziej elastyczne i starają się dopasować grafik do potrzeb studentów. Pracę można podjąć w pełnym wymiarze godzin lub tylko wieczorami, ewentualnie w weekendy. Najpopularniejsze branże pracy dla studentów to gastronomia, turystyka, handel, produkcja. Studenci mogą podjąć zatrudnienie w takich zawodach jak: pracownik sklepu, magazynier, pracownik produkcji, kurier, pakowacz, kelner, pokojówka. Aby pracować na tych stanowiskach, nie jest potrzebne wykształcenie, a jedynie dobre nastawienie, zaangażowanie, łatwość nawiązywanie kontaktów, komunikatywność. Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na pracę w pełnym wymiarze, mogą udzielać korepetycji, opiekować się dziećmi czy poszukać pracy jako copywriter.

Praca Opole oferty dla studentów

Jest wiele miejsc, gdzie można szukać pracy. Przy uczelniach m.in. Uniwersytecie Opolskim czy Politechnice Opolskiej działają biura karier, które dysponują wieloma ofertami pracy oraz staży. Co ważne, można tam również znaleźć oferty związane z kierunkiem studiów, w biurach ogłasza się wielu pracodawców, z którymi uczelnie współpracują. Oferty dostępne są także na portalach ogłoszeniowych, ogólnych i przeznaczonych specjalnie dla studentów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę praca Opole dla studenta, a pojawią się liczne oferty. Inną opcją są grupy w mediach społecznościowych, a także fora tematyczne. Warto również regularnie sprawdzać ogłoszenia rekrutacyjne na stronach opolskich firm. W zakładce kariera są aktualne oferty, stałej lub dorywczej pracy. Do wybranej firmy można również zanieść lub wysłać swoje CV, być może za jakiś czas okaże się potrzebne. Wiele ogłoszeń znajduje się na witrynach sklepów czy restauracji. Wystarczy przejść się po Starym Mieście i zostawić swoje referencje. Studenci, którzy szukają pracy, mogą również umieścić ogłoszenie w lokalnej prasie lub internecie. Przed podjęciem współpracy warto sprawdzić opinie o danym pracodawcy, które dostępne są min. na stronie https://www.gowork.pl/opinie/opole;l.

Studenci z Opola, którzy chcą pracować, na pewno znajdą zatrudnienie. Oferty czekają w wielu branżach, można znaleźć pracę dorywczą lub na cały etat.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się