W Oleśnie powstała nowoczesna Szkoła Rodzenia! Wkrótce Dzień Otwarty

W Oleśnie powstała nowoczesna Szkoła Rodzenia! Wkrótce Dzień Otwarty

W Oleśnie powstała nowoczesna, profesjonalna Szkoła Rodzenia, prowadzana przez wykwalifikowany personel o szerokim zakresie usług, a wszystko w przestronnej sali z dostępem do części gastronomicznej. Już w sobotę 2 marca Szkoła Rodzenia Anny Lis zaprasza na Dzień Otwarty! 

Anna Lis, założycielka Szkoły Rodzenia, wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy w przychodni oraz w szpitalu na oddziale położniczo-ginekologicznym pragnie wykorzystać, prowadząc profesjonalne kursy dla par spodziewających się dziecka.

– Dobrze przygotowany kurs szkoły rodzenia może dostarczyć przyszłym rodzicom nie tylko wiedzy, ale również pewności siebie i umiejętności praktycznych, które pomogą im przejść przez wyjątkowy okres z większym spokojem – mówi Anna Lis. – Wszystkie nasze zajęcia skupiają się na praktycznym przygotowaniu do porodu oraz opieki nad noworodkiem.

Specjalistki

Co ważne, specjalistki oleskiej szkoły rodzenia głęboką wiedzę teoretyczną łączą z wieloletnim doświadczeniem pracy w zawodzie.

– Wszystkie specjalistki, z którymi współpracuję to osoby, które systematycznie podnoszą kwalifikacje i mogą przekazywać najnowszą wiedzę, która bardzo szybko się zmienia – mówi Anna Lis. – To, co było aktualne dwa lata temu, obecnie często nie jest już sugerowane. Trendy i wiedza stale się zmieniają, dlatego tak ważne jest, aby stale się dokształcać i nie trzymać się zasad wpojonych na wcześniejszych etapach edukacji.

Oto instruktorki Szkoły Rodzenia w Oleśnie:

  • Anna Lis – magister Położnictwa i Zdrowia Publicznego, edukator ds. laktacji, certyfikowany doradca noszenia w chuście i nosidłach miękkich,
  • Beata Jacheć – magister położnictwa, specjalista pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, edukator ds. laktacji, położna operacyjna i bloku porodowego,
  • Anna Arndt – certyfikowany fizjoterapeuta uroginekologiczny PTUG,
  • Monika Więcław-Borecka – magister fizjoterapii, specjalista fizjoterapii dzieci i niemowląt,
  • Patrycja Niejadlik – dietetyk kliniczny oraz pediatryczny.

Nowa Szkoła Rodzenia mieści się na II piętrze nowoczesnego budynku firmy COCON przy ul. Dworcowej 10a.

– Zajęcia prowadzone są w przestronnej sali z dostępem do części gastronomicznej – mówi Anna Lis. – Dysponujemy najnowszym sprzętem do prowadzenia zajęć, takim jak: profesjonalny projektor oraz ekran, a także akcesoria wykorzystywane podczas zajęć praktycznych, do których zaliczamy: fantomy noworodka, wanienki, przewijaki, piłki, maty do ćwiczeń oraz kozetkę do zajęć z fizjoterapeutami. Nasze zajęcia będą w dużej mierze skupiały się na poznaniu praktycznych umiejętności, które są niezbędne do prawidłowego przygotowania się do pełnienia roli rodzicielskiej. Poza tym, dodatkowym atutem kursu będą małe grupy, co z pewnością pozwoli uczestnikom czuć się bardziej swobodnie podczas zajęć ćwiczeniowych oraz jeszcze lepiej zrozumieć tematykę okołoporodową.

Atrakcyjne pakiety kursów

Szkoła Rodzenia w Oleśnie proponuje trzy pakiety kursów:

 

Dzień Otwarty

Już w sobotę 2 marca w Szkole Rodzenia odbędzie się Dzień Otwarty, który wszystkim zainteresowanym pozwoli na bliższe poznanie specjalistek i miejsca, gdzie będą odbywały się kursy.

– Wszyscy są zaproszeni, a szczególnie osoby zainteresowane uczestniczeniem w zajęciach, czyli kobiety ciężarne i ich partnerzy – mówi założycielka Szkoły Rodzenia. – Będzie okazja spotkania się z nami, zobaczenia, gdzie będą prowadzone zajęcia oraz prezentacja naszego sprzętu. Docelowo, chcemy stworzyć pewną społeczność, dzięki której będzie możliwa wymiana doświadczeń, poglądów i wzajemnego wsparcia, dlatego cyklicznie będziemy organizować spotkania na różne tematy, w nieformalnej, swobodnej atmosferze. Dobrze jest mieć przy sobie kogoś fachowego, a jednocześnie znanego i budzącego zaufanie w trudniejszych sytuacjach, z którymi z pewnością spotkamy się na ciekawej, ale pełnej wyzwań rodzicielskiej drodze.


Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://szkolarodzenia.pl/

*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się