Wiosenny spacer z dzieckiem – o czym warto pamiętać?

Wiosenny spacer z dzieckiem – o czym warto pamiętać?

Wiosna to doskonały czas na spacery z dzieckiem. Warto pamiętać jednak o odpowiednim przygotowaniu, zwłaszcza jeśli chodzi o ubranie i akcesoria. Co należy zadbać na spacer z dzieckiem w czasie wiosny, jak ubrać maluszka i dlaczego ubiór „na cebulkę” to ponadczasowe rozwiązanie? Przeczytaj poniższy artykuł i zainspiruj się, a także znajdź akcesoria i ubrania na wiosnę dla Twojego dziecka.

Ten artykuł pozwoli Ci się dowiedzieć:

  • kiedy wybrać się na pierwszy spacer i jak ubrać na niego dziecko,
  • ma czym polega ubiór na cebulkę i jak wykorzystać go w praktyce,
  • jakie akcesoria i ubrania na wiosnę znajdziesz w ofercie sklepu Bebe Concept.

Jak ubrać dziecko na wiosenny spacer?

Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi w kontekście idealnego momentu na pierwszy spacer z noworodkiem. Wybierz stosowny czas na pierwszy wiosenny spacer z noworodkiem, kierując się zarówno pogodą, jak i własnym samopoczuciem. Pierwszy krótki spacer możesz odbyć nawet tydzień po porodzie, jeśli warunki pogodowe sprzyjają, a Twoje samopoczucie nie stanowi przeciwskazań.

Pamiętaj jednak, aby nie przegrzewać maluszka. To typowe zachowanie szczególnie dla świeżo upieczonych mam, które w obawie przez zmarznięciem maleństwa, zakładają dziecku zbyt wiele warstw. Rozwiązaniem jest ubiór „na cebulkę”, który pozwala szybko dostosować się do zmieniającej się temperatury.

„Ubiór na cebulkę” – na czym polega?

Warstwowe ubieranie dziecka to klucz do komfortu maleństwa. To nie tylko praktyczna metoda, ale również możliwość szybkiego dostosowania się do zmiennych warunków atmosferycznych.

Pierwsza warstwa, czyli miękkie body lub pajacyk z miłego dla skóry materiału, zapewni maluchowi ciepło i komfort bliski skóry. Druga warstwa składa się ze swetra, spodenek lub bluzy, które muszą być doskonale dopasowane do ciała dziecka (nie za duże i nie za małe), zapewniając mu swobodę ruchów. Trzecią warstwę stanowi odzież wierzchnia, taka jak lekka kurtka i wiosenna czapeczka dziecięca, które chronią przed wiatrem i chłodem.

Akcesoria i ubrania na wiosnę w ofercie Bebe Concept

Wiesz już, kiedy warto wybrać się na pierwszy spacer z maluszkiem oraz jak ubierać dziecko warstwowo. Pytanie brzmi: gdzie kupić akcesoria i ubrania na wiosnę dla dziecka, by były one odpowiedniej jakości i posłużyły maluchowi na dłużej?

Akcesoria i ubrania na wiosnę w ofercie Bebe Concept to wysoka jakość i naturalne materiały bezpieczne nawet dla delikatnej skóry noworodka. W ofercie sklepu internetowego Bebe Concept warto zwrócić uwagę szczególnie na:

  • okulary przeciwsłoneczne pozwolą odpowiednio zadbać o oczy dziecka dzięki najwyższej jakości szkłom chroniącym w 100% przed UV3. Okulary są bardzo wygodne oraz elastyczne, w zestawie można otrzymać także miękkie etui. Okulary to szczególnie istotny element wiosennego spaceru z dzieckiem – promieniowanie UV powoduje uszkodzenie komórek oka szczególnie u małych dzieci,
  • wiosenna kurtka bawełniana kurtka z kieszeniami z przodu i kieszenią wewnętrzną to praktyczne ubranie wierzchnie na wiosenny spacer. Dwustronna kurtka z podszewką z bawełnianej wiskozy to wygodna kurtka dla maluszka, która zapewni mu ciepło,
  • cienka apaszka oraz czapkanawet w przypadku wyższych temperatur w czasie wiosny, ochrona głowy i szyi to podstawa u małego dziecka. W szerokiej ofercie sklepu Bebe Concept znajdziesz również miękkie czapeczki i apaszki wykonane z naturalnych materiałów, które pozwolą ochronić głowę i szyję dziecka podczas wiosennego spaceru,
  • preparat ochrony SPF 50preparat chroniący przed wpływem promieni UVA oraz UVB to niezbędna ochrona skóry maluszka. Dobry skład środka sprawia, że nie tylko chroni przed promieniowaniem słonecznym, ale też zwiększa gładkość oraz jędrność skóry,
  • zestaw zabawek do piasku – jeśli wybierasz się na spacer ze starszym dzieckiem i chcesz mu zapewnić ciekawą rozrywkę, to zabierz ze sobą składany zestaw zabawek do piasku. Praktyczny komplet zmieści się do torby i pozwoli maluchowi korzystać ze wszystkich dobrodziejstw okolicznej piaskownicy.

*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się