XXVI Oleskie Uliczne Biegi Pokoju – Bieg główny

XXVI Oleskie Uliczne Biegi Pokoju – Bieg główny

Ponad 120 zawodników wystartowało w biegu głównym XXVI Oleskich Ulicznych Biegów Pokoju, które odbyły się w sobotę 11 maja na oleskim stadionie oraz osiedlu Walce w Oleśnie

Startujący mieli do pokonania dystans 5 kilometrów (dwie pętle po 2,5 km).

Gościem specjalnym podczas XXVI Oleskich Ulicznych Biegów Pokoju była Małgorzata Sobańska – polska lekkoatletka specjalizująca się na długich dystansach, olimpijka z Atlanty i z Aten.

W biegu głównym zwyciężył Michał Bator, który chwalił organizację oleskiego biegu.

– Trasa była ciekawa, pojawiły się podbiegi, ale były momenty, że się ciągnęła, było sporo długich prostych – mówi Michał Bator. – Moja taktyka przygotowana na ten bieg przez trenera polegała na trzymaniu się pierwszego biegacza i urwaniu się na ostatnim kilometrze. Plan udało się wykonać, dlatego mogę się cieszyć ze zwycięstwa. Planuję powalczyć o minimum na Mistrzostwa Europy U18 na 3000 m, więc ten bieg na 5000 metrów wpisał się w mój plan treningowy. Rok temu w Oleśnie zająłem trzecie miejsce, teraz pierwsze i chętnie znów tu przyjadę z uwagi na fajną atmosferą.

Oto najważniejsza klasyfikacja:

Kobiety

  1. Barbara Pawełczak
  2. Krystyna Pawlik
  3. Oliwia Stanek

Mężczyźni

  1. Michał Bator
  2. Mateusz Pawełczak
  3. Daniel Kokot

Komplet wyników można znaleźć tutaj: https://pomiarczasuatelier.pl/wyniki/xxvi-oleskie-uliczne-biegi-pokoju-2/

Organizatorami biegu byli: Gmina Olesno, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji sp. z o.o. w Oleśnie, Stowarzyszenie Atelier Sportu.

W osobnych artykułach podajemy wyniki i zdjęcia z biegów dzieci i młodzieży oraz biegu rodzinnego.

Damian Pietruska

Podziel się