Styl skandynawski w salonie: jakie fotele wybrać?

Styl skandynawski w salonie: jakie fotele wybrać?

Styl skandynawski to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych aranżacji wnętrz na świecie. Charakteryzuje się minimalistycznym designem, jasnymi kolorami, naturalnymi materiałami oraz funkcjonalnością. Salon urządzony w stylu skandynawskim emanuje spokojem, harmonią i przytulnością. Aby stworzyć taki wyjątkowy klimat w swoim salonie, warto wybrać odpowiednie fotele, które doskonale wpasują się w ten estetyczny trend.

1. Fotel w jasnym drewnie

Jednym z charakterystycznych elementów stylu skandynawskiego jest wykorzystanie jasnego drewna, które nadaje wnętrzu lekkości i naturalnego uroku. Dlatego warto wybrać fotel z podłokietnikami wykonanymi z jasnego drewna, np. dębu czy jesionu. Taki fotel będzie doskonale komponować się z pozostałymi elementami wystroju w stylu skandynawskim.

2. Fotel z delikatną tapicerką w pastelowych kolorach

W stylu skandynawskim popularne są stonowane, pastelowe kolory, które nadają wnętrzu subtelności i lekkości. Dlatego warto wybrać fotel z delikatną tapicerką w odcieniach białego, szarości, pastelowego różu czy mięty. Taki fotel będzie doskonale harmonizować z resztą aranżacji, tworząc spójny i przyjemny dla oka efekt.

3. Fotel z geometrycznymi wzorami

Geometryczne wzory są charakterystycznym elementem stylu skandynawskiego, dlatego warto postawić na fotel z tapicerką w delikatne, geometryczne wzory. Mogą to być np. drobne romby, trójkąty czy linie. Takie fotele dodadzą salonowi subtelnej dynamiki i charakteru, jednocześnie podkreślając jego skandynawski charakter.

4. Fotel z niskim oparciem i minimalistycznym designem

W stylu skandynawskim często spotyka się fotele z niskim oparciem i minimalistycznym designem. Takie fotele są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne, pozwalając na oszczędność przestrzeni w małych salonach. Dodatkowo, ich prosta forma doskonale współgra z resztą elementów wystroju w stylu skandynawskim.

5. Fotel z naturalnymi materiałami

Styl skandynawski kładzie duży nacisk na wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, len, wełna czy skóra. Dlatego warto wybrać fotel z tapicerką wykonaną z naturalnych materiałów, które dodadzą wnętrzu przytulności i charakteru. Fotel w stylu skandynawskim może mieć drewniane nogi, tapicerkę z wełny lub lnianej tkaniny oraz dodatki z naturalnej skóry.

Podsumowanie

Wybierając fotele do salonu urządzonego w stylu skandynawskim, warto kierować się zasadą prostoty, naturalności i funkcjonalności. Fotel w jasnym drewnie, z delikatną tapicerką w pastelowych kolorach, z geometrycznymi wzorami, z niskim oparciem i minimalistycznym designem, oraz z naturalnymi materiałami doskonale wpisze się w estetyczny i harmonijny klimat wnętrza skandynawskiego. Aby znaleźć idealne fotele w stylu skandynawskim, zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie https://www.mebleperfect.pl/.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się