• Home »
  • Informacje »
  • Zgrany duet: młodzież i seniorzy wykonał stolarskie prace i zaprosił na wystawę

Zgrany duet: młodzież i seniorzy wykonał stolarskie prace i zaprosił na wystawę

Zgrany duet: młodzież i seniorzy wykonał stolarskie prace i zaprosił na wystawę

Na terenie Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie odbyła się wyjątkowa wystawa dzieł stolarskich, wykonywanych przez ciekawy duet pokoleniowy – młodzież i seniorów.

Wystawa była efektem projektu “Razem tworzymy rzemiosło stolarskie – młodzież dla seniorów” realizowanego przez grupę inicjatywną z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie, finansowanego przez Unię Europejską. Oprócz młodzieży ośrodka i oleskich seniorów w projekcie uczestniczyli takie przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych.

– W ramach projektu młodzież miała pokazać seniorom, co ciekawego można wykonać na naszych warsztatach stolarskich – mówi Aneta Wiatr-Żyta, kierownik OSiW OHP w Oleśnie. – Projekt miał zintegrować te dwie grupy społeczne.

Efektem trzymiesięcznego projektu były ciekawe prace stolarskie: drewniane postacie, szkatułki, leżaki, donice, drabinki ozdobione kwiatami. Priorytetem było wykonanie ławy, które miała być symbolem zjednoczenia dwóch środowisk.

– Skład naszej grupy był na tyle ciekawy, że każdy coś do niej wnosił i miał inne zadanie. Oprócz naszych stolarzy, w projekcie brali także kucharze i ślusarz. Zarówno dla młodzieży, jak i dla seniorów wspólna praca była ciekawym doświadczeniem. Jesteśmy umówieni na wspólnego grilla, gdzie korzystając ze stworzonych elementów, możemy razem miło spędzić czas – mówi kierownik OSiW OHP.

Wystawę, która odbyła się w piątek 24 maja, odwiedzili przedstawiciele instytucji współpracujących z oleskim ośrodkiem. Była to też okazja, aby odwiedzić warsztaty ośrodka.

Damian Pietruska

Podziel się