• Home »
  • Galeria »
  • OSP Kadłub Wolny zwycięski drugi raz z rzędu! IX Powiatowe Zawody Prądopiłki Strażackiej w Biskupicach!

OSP Kadłub Wolny zwycięski drugi raz z rzędu! IX Powiatowe Zawody Prądopiłki Strażackiej w Biskupicach!

OSP Kadłub Wolny zwycięski drugi raz z rzędu! IX Powiatowe Zawody Prądopiłki Strażackiej w Biskupicach!

OSP Kadłub Wolny po raz drugi z rzędu wygrał Powiatowe Zawody Prądopiłki Strażackiej, które odbyły się w niedzielę 9 czerwca w Biskupicach. Te unikatowe w skali kraju zawody, przyciągające do małych Biskupic tłumy, są połączone z festynem rodzinnym, z wieloma dwudniowymi atrakcjami. Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Hanke.

Jak mówią strażacy z OSP Kadłub Wolny, na wygrywanie w zawodach prądopiłlki mają swój patent, ale z wiadomych względów zdradzić go nie chcą!

– To już nasze drugie zwycięstwo w Biskupicach! Patent mamy cały czas taki sam, ale nie mogę go do końca zdradzić. Najważniejsza jest komunikacja między rotami, żeby każdy wiedział, co dokładnie ma robić – mówi Kamil Bursy, kapitan zwycięskiej drużyny. – Mamy stałą ekipę i muszę przyznać, że nie ćwiczymy przed tymi zawodami, ale doskonale wiemy, o co w tym chodzi. Za rok postaramy się o trzecie mistrzostwo! Jeździmy na podobne zawody, ale już rangi międzynarodowej do Przechodu, gdzie  w poprzednim roku zdobyliśmy piąte miejsce, a teraz znów wybieramy się powalczyć.

To już dziewiąta edycja zawodów, więc lokalni pasjonaci doskonale znają zasady gry. Dla tych, którzy zetknęli się z tym pierwszy raz, wyjaśniamy o co chodzi. Dwie drużyny ustawiają się po przeciwnych stronach zbiornika i prądem wody starają się wbić pływającą piłkę do bramki. Zasady są bardzo podobne do piłki nożnej. Są kartki, auty i gole.

Trafienie do bramki nie jest jednak łatwe, czasem zajmuje to kilka dobrych minut. Strażacy walczą niezwykle ambitnie, mają swoje strategie, które starają się ulepszać.

Druhowie chwalą zawody w Biskupicach, a ekipy coraz chętniej zgłaszają swój udział.

– To świetna integracja ruchu strażackiego, dla jednostek, które mogą się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami, a same zawody mają także elementy szkoleniowe – mówi Kamil Bursy. – Bardzo lubimy tu wracać!

A co działo się na placu festynowym? W tym roku na scenie wystąpili: Gminna Orkiestra Dęta z Radłowa, Rafaela Maruska (finalistka programu The Voice of Poland), a gwiazdą wieczoru był Krzysztof Hanke. Wieczory kończyły się zabawami tanecznymi – w sobotę z zespołem Voyager, w niedzielę z DJ Kamilem.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych – wśród nich była możliwość sprawdzenia się miniprądopiłce strażackiej!

Oto klasyfikacja końcowa zawodów:

1. OSP Kadłub Wolny

2. OSP Biskupice

3. OSP Brzeziny

4. OSP Łomnica

5. OSP Jamy, OSP Kozłowice, OSP Ligota Oleska, OSP Radawie.

Składy zwycięskich drużyn:

OSP Kadłub Wolny: Kamil Bursy, Dawid Bursy, Krzysztof Pipa, Andrzej Lizurek, Dominik Koch, Kamil Miozga i Piotr Pieprzyca.

OSP Biskupice: Łukasz Wieczorek, Mateusz Frączek, Dawid Topolski, Mateusz Fronczek, Adam Jonek, Aleksander Danek.

OSP Brzeziny: Michał Gierak, Michał Nowak, Mateusz Nowak, Piotr Wawrzyniak, Artur Ziółkowski, Klaudia Ziółkowska.

Komisja sędziowska: Michał Sekuła (sędzia główny), Włodzimierz Kierat, Jerzy Mruczek, Krzysztof Zygmunt, Alfred Górski, Andrzej Wróbel.

Damian Pietruska

Podziel się