• Home »
  • Informacje »
  • Gmina Dobrodzień otrzymała grant w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie”

Gmina Dobrodzień otrzymała grant w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie”

Gmina Dobrodzień otrzymała grant w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie”

Dzięki otrzymanemu grantowi w wysokości 24 000 zł, od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w  ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie” powstanie bezpieczny plac zabaw w Szemrowicach w gminie Dobrodzień.

W ramach projektu nastąpi rozwój przestrzeni publicznej w miejscowości Szemrowice – stworzony zostanie ogólnodostępny, bezpieczny plac zabaw dla dzieci uczęszczających do Przedszkola w Szemrowicach, a także dla wszystkich mieszkańców tej miejscowości. Zakupiony zostanie zestaw urządzeń tworzących plac zabaw ( tj. m.in. wieża z dachem, zjeżdżalnia, koci garb, łuk w górę, pomost wiszący, ścianka wspinaczkowa oraz rurka strażacka).

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacja życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu.

Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolice. W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych.

Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.plhttps://www.energetycznykompas.pl/

Podziel się