• Home »
  • Galeria »
  • Zakończenie roku szkolnego 2023-2024 w ZSZ Olesno. Pożegnanie absolwentów szkoły branżowej

Zakończenie roku szkolnego 2023-2024 w ZSZ Olesno. Pożegnanie absolwentów szkoły branżowej

Zakończenie roku szkolnego 2023-2024 w ZSZ Olesno. Pożegnanie absolwentów szkoły branżowej

Piątek 21 czerwca był ostatnim szkolnym dniem dla 74 uczniów szkoły branżowej w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie. Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego, absolwenci zamknęli ten etap edukacji i ruszają w dalszą życiową drogę.

“To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku” słowami Winstona Churchilla kolejnych absolwentów pożegnał w przemówieniu Horst Chwałek, dyrektor ZSZ Olesno.

74 absolwentów szkoły branżowej było uczniami czterech klas o wielozawodowym profilu.

– Tegoroczni absolwenci kształcili się w aż czternastu różnych zawodach – mówi dyrektor. – Dominującymi zawodami w naszej szkole są fryzjer oraz mechanik pojazdów samochodowych, a także cała paleta innych zawodów, na przykład cukiernik czy stolarz.

Wszyscy uczniowie podczas uroczystości otrzymali świadectwa, ale szkoła podczas zakończenia, oprócz tradycyjnych wyróżnień, wręcza nagrody specjalne. Tytuł Absolwenta Roku otrzymał Kacper Wróbel z Wysokiej, a tytuł dla Najlepszego Ucznia Klas Pierwszych otrzymał Mateusz Panicz z Kadłuba Wolnego.

Dyrektor skrupulatnie aktualizuje licznik z liczbą absolwentów, którzy ukończyli Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie.

– Tegoroczni absolwenci dołączyli do niezwykle licznego grona 11 880 absolwentów w całej historii naszej szkoły! – wylicza dyrektor.

Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć oraz tradycyjnym posadzeniem drzewek przed szkołą.

Damian Pietruska

Podziel się