Nowy system opłat na parkingu przy oleskim szpitalu. Na jakich zasadach?

Od wtorku 10 czerwca wprowadzony został nowy system opłat za postój na parkingu przy oleskim szpitalu. Wyjaśniamy, jakie zasady obowiązują na tym parkingu.
Przypomnijmy, w wakacje ubiegłego roku parking przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Oleśnie przeszedł gruntowną przebudowę. Wzrosła liczba miejsc postojowych, wymieniona została nawierzchnia, chodniki oraz oświetlenie.
Do końca lipca 2024 r. obowiązywała umowa z prywatnym dzierżawcą parkingu, a sposób poboru opłat wzbudzał wiele kontrowersji. Kierowcy byli zobowiązani do określenia “w ciemno”, jak długo ich samochód pozostanie na parkingu. Obowiązywały także wysokie kary za przekroczenie czasu postoju.
Od czasu przebudowy, parking przy oleskim szpitalu był tymczasowo bezpłatny. Od 10 czerwca wznowiony został pobór opłat za korzystanie z parkingu, ale na innych, można powiedzieć “miejskich” zasadach.
– Udało nam się wyremontować parking przy szpitalu, który już służy przyjeżdżającym do lecznicy. Wcześniejsze niezadowolenie z obsługi tego parkingu przez zewnętrzną firmę spowodowało, że będziemy obsługiwać pobór opłat parkingowych w ramach własnych możliwości, wraz z Powiatowym Zarządem Dróg – mówi Bożena Konarska-Markiewicz, starosta oleski. – W kwestii cen będziemy opierać się o system miejski, czyli nie chcemy wysokich opłat, nie będzie też drakońskich kar za brak biletów. Wprowadzony został szlabanowy wjazd, przy którym trzeba pobrać bilet i przed wyjazdem opłacić go za konkretny czas spędzony na parkingu. Oczywiście, krótki, półgodzinny pobyt na parkingu jest bezpłatny, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że często wjazd na parking polega na dowozie pacjenta czy tylko na odwiedzeniu przyszpitalnej apteki.
Parkingiem nie będzie zarządzała już prywatna firma, a Powiatowy Zarząd Dróg.
– Chodzi o to, żeby zasady korzystania z przyszpitalnego parkingu były bardziej przyjazne dla pacjentów i odwiedzających szpital – mówi Jerzy Liberka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Oleśnie. – Z uzyskanych funduszy z tych opłat, będziemy o ten teren dbać, poprzez koszenie trawników i żywopłotów, utrzymywanie ogólnej czystości, a zimą poprzez odśnieżanie. Naszym zadaniem będzie także dbanie o lądowisko dla śmigłowców przy szpitalu.
Oto ceny obowiązujące od 10 czerwca na przyszpitalnym parkingu:
Damian Pietruska
*- Artykuł w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Oleśnie.
Piotrek bez absolutorium dzieje się
Z jakich funduszy został przeprowadzony remont?
Z wczorajszej rady dowiedziałem się że.
1. Dach dworku w Wachowie mógł być chyba sfinansowany z dotacji, ale chyba ktoś nie złożył wniosku ( pewny nie jestem bo tłumaczenie Piotrusia pokrętne)
2. Centrum chyba oddanie do użytku w lipcu ( z rekrutacją mamy czas przecież będzie samo się zarządzać, tylko nie chce później słyszeć że centrum przynosi straty)
3. Na basenie problemy z obsadą ratowników ( Piotruś będzie rozmawiał z prezesem laguny, pewnie coś wymyślą przecież to tęgie głowy)
4. Piotruś nie dostał absolutorium i wotum zaufania – zdziwieni ?? Ja nie
Tylko tak dalej
Chyba nigdy w historii lokalnego samorządu nie zdarzyło się żeby burmistrz nie dostał wotum zaufania oraz absolutorium i to w pierwszym roku „urzędowania”. Zdecydowanie utracił większość w radzie i otrzymał bezwzględnie krytyczną ocenę swojej działalności.
Ludzie honoru powinno wiedzieć co się robi w takiej sytuacji…
Burmistrz Piotr nie dostał ani wotum zaufania ani absolutorium, co jest możliwie najgorszą oceną jego działań!
Rada miejska ma teraz 2 tygodnie czasu na podjęcie uchwały o przeprowadzeniu referendum odwołującego burmistrza, prawda? Chyba, że sam podejmie decyzje i oszczędzi sobie wstydu a gminie pieniędzy.
P.S. Mina Piotra i Magdy – bezcenna.
A skąd ten pomysł o 2 tygodniach o podjęciu uchwały o referendum?
Chyba że można szybciej?
Referendum to przy dwóch kolejnych brakach absolutorium, więc ma rok na poprawę. Ale to trzeba powiedzieć Magdzie dziękuję za współpracę i otoczyć się ludźmi, zaufanymi którzy powiedzą prawdę, a nie tylko będą przytakiwać. Najgorsze jest to, że za chwilę wyjdzie akcja z centrum, bo będzie skończone a załogi brak. Tak jak powiedział Grzesiu brak decyzji jest gorszy od złej decyzji.
Jedyne honorowe wyjście z sytuacji to podanie się do dymisji. (przyznać się do błędu to nie wstyd, brnąc ślepo w przepaść owszem)
Przecież jako nauczyciel nie zarobi tyle ile burmistrz, więc będzie liczył że dociągnie jeszcze 4 lata, a wice też lepiej na posadce niż ciągnęła na działalności wystarczy zobaczyć oświadczenia majątkowe na bip.
Może pan Liberka ruszył by swój “zad” i przejechał po “swoich ulicach” nie czyszczone studzienki, odpływy wody itd. od dwóch lat. Każde zgłoszenie to jak gadanie do pnia. Oni tylko są tam gdzie jest wstęga do przecięcia.
A Jurek to czasem nie powinien już być na emeryturze?
A to jest jakiś przymus przechodzenia na emeryture? (tylko nie zaczynajcie z hasłami „dajmy szansę młodym” bo ludzi z doświadczeniem jak na lekarstwo)