869 kilometrów jednego dnia – rowerowy rekord pracowników Nestro

Pracownicy zakładu Nestro w Starym Oleśnie skrzyknęli się, aby jednego dnia przyjechać do pracy na rowerze. Akcja wyszła fantastycznie, bowiem w sumie udało się pokonać 869 kilometrów w drodze do pracy i drodze powrotnej do domu.

– Nie ma co ukrywać, podpatrzyliśmy ten pomysł od firmy Oras w Oleśnie, która organizowała podobną akcję i postanowiliśmy pobić ich wynik, mimo że mamy zdecydowanie mniej pracowników – mówi Krzysztof Miśkiewicz, organizator akcji.

Według nto.pl, w ubiegłorocznej akcji Orasu “Pokaż rowerowi, gdzie pracujesz” uczestniczyło 48 osób, które razem przejechały w sumie 556 kilometrów.

W firmie Nestro zatrudnionych jest około 80 pracowników. W akcji uczestniczyło 28 osób, a trzeba wziąć pod uwagę, że lokalizacja zakładu była wyzwaniem, aby wybrać rower jako środek lokomocji w dojeździe do pracy, ale również… ułatwieniem w pobiciu rekordu. Najbliżej mieszkający oleśnianie mieli do przejechania 7 kilometrów.

– Wielu naszych pracowników pochodzi spoza Olesna, mają spory kawał drogi do przejechania samochodem. Nie wszyscy mieli więc możliwość dotarcia do pracy na rowerze. Z drugiej strony lokalizacja firmy w Starym Oleśnie powoduje, że jeśli ktoś się już zdecydował na rower, nabił sporo kilometrów – komentuje Krzysztof Miśkiewicz.

Firmowym rekordzistą został Adrian Mrozek, który do pracy przyjechał z Zębowic, w sumie zaliczając 84,6 km, niewiele mniej zrobił Mariusz Sekienda (78,9 km) z Janinowa i Marek Mlynek (76,5 km) z Pluder. Kilometry liczone były za pomocą aplikacji Endomondo.

Jak na pomysł zorganizowania akcji zareagowało kierownictwo firmy? Uznali to za świetny pomysł, a po “fajrancie” zaprosili pracowników na wspólnego grilla.

Nam zostaje przyklasnąć pomysłodawcom akcji i życzyć szerokiej drogi! Ciekawe, czy inne zakłady w naszym powiecie podejmą rowerową rękawicę rzuconą przez Nestro?

Damian Pietruska