Opel Astra G wersja na 100 lecie Opla 1.6 8V + LPG - 100 km za 16 złotychSzczegóły ogłoszenia

Samochód posiada silnik 1.6 8v o symbolu X16SZR (idealny do gazu).
Instalacja gazowa firmy KME, butla ważna jeszcze 4 lata.
Spalanie 8 litrów gazu, przejechanie 100 km to koszt 16 złotych.

Sprowadzony od osoby prywatnej w marcu 2011 roku, od tamtego momentu jeden właściciel, auto w ciągłej eksploatacji.

Wszystkie naprawy i wymiany robione na bieżąco – filtry, świece,klocki, tarcze, płyny, olej zmieniany co 10-12 tys. km (Castrol Magnatec 10W40 z filtrem MANN).

Kompletny rozrząd został wymieniony dwa i pół roku temu, na rozrządzie jest zrobione około 40 tys. km. Zakupiłem kompletny oryginalny rozrząd GM w serwisie Opla(pompa wody z uszczelką, 3 śruby pompy, termostat z uszczelką, pasek rozrządu z napinaczem + śruba, uszczelniacz wałka rozrządu i wału korbowego, płyn chłodniczy Febi). Na oryginalnych częściach producent deklaruje wymianę dopiero po 60-70 tysiącach.

W ostatnim czasie wymieniłem sworzeń wahacza przedniego z ustawieniem zbieżności, łożysko przednie firmy SKF (400 złotych), linkę hamulca ręcznego, szybę przednią Pilington (400 złotych) z uszczelką górny (po uderzeniu kamienia), mechanizm wycieraczek przednich (250 złotych).

W lutym przed przeglądem wymieniłem przewody hamulcowe na miedziane wraz z płynem hamulcowym firmy TEXTAR (na wszystkie wymiany posiadam dokumenty).

Z minusów: nie składają się oparcia foteli, klimatyzacja do przejrzenia (nie działa), któraś poduszka silnika uszkodzona (drgania na lewarku), do wymiany uszczelka kolektora ssącego, drobne ogniska korozji na rantach tylnych nadkoli.

Po zakupie profile zostały zakonserwowane środkiem Valvoline.

Aktualny przegląd do marcia 2019 roku, oraz OC do października 2018 roku.

Cena do negocjacji.

To ogłoszenie zostało wyświetlone 656 razy.