Rowerem przez oleskie bory

Rowerem przez oleskie bory

Szesnastu amatorów jazdy rowerowej wybrało się na rajd w sobotę 10. sierpnia  “Przez oleskie bory”, organizowany przez Nadleśnictwo Olesno.

Mimo, początkowo niesprzyjającej, deszczowej pogody rankiem wyruszyliśmy pełni zapału, optymizmu i dobrego humoru – mówi Joanna Kubiak, organizatorka i przewodniczka wycieczki. – Spotkaliśmy się przy Oleskiej Lagunie, by najpierw drogami gminnymi, a później leśnymi, dotrzeć do źródeł rzeki Dobra w Leśnej. Następnie udaliśmy się traktem radawskim i ścieżką rowerową do modrzewia – pomnika przyrody oraz do pomnika św. Huberta, patrona myśliwych, w przepięknym drzewostanie zachowawczym w lasach osieckich. Stamtąd jechaliśmy do wiaty na Sobiszu – naszego punktu edukacyjnego, gdzie dla uczestników rajdu przygotowaliśmy poczęstunek – grillowany karczek i kiełbaski oraz pyszne ciasto i napoje.

Z pełnymi żołądkami i uśmiechem na twarzy uczestnicy rajdu wrócili do domów. W wyprawie, która liczyła około 25 kilometrów brały udział zarówno dzieci, jak i seniorzy. Organizatorzy zapewniają, że zapewne jeszcze powrócą do sprawdzonego już pomysłu.

 

Podziel się