Podziel się posiłkiem

Podziel się posiłkiem

W piątek i sobotę 4 i 5 października odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności w ramach 11 edycji programu Podziel się Posiłkiem, realizowanego przez Banki Żywności. Po raz czwarty będą w niej uczestniczyć wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy w Oleśnie.

Uczniowie będą zbierali żywność w wybranych sklepach Olesna. Będą to
– trzy sklepy Spółdzielni Społem : Delikatesy na Rynku; sklep przy ul. M. Curie Skłodowskiej, oraz sklepie przy ul. Częstochowskiej,
– oraz sklep Sedal.

24 wolontariuszy Stowarzyszenia będzie zbierać produkty oraz zachęcać do zakupów i przekazania żywności dla uczniów i rodzin z najbardziej potrzebujących rodzin.
Darczyńcą może być każdy.
W sklepach, przy specjalnie oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze, którym będzie można przekazać produkty żywnościowe – najlepiej te z długą datą ważności np.: olej, cukier, konserwy mięsne, rybne i warzywne, odżywki dla dzieci, soki i dżemy.

W ubiegłym roku oleskie stowarzyszenie zebrało 294 kg żywności.
– Mamy nadzieję, że tym razem wynik będzie wyższy i w ramach Podziel się Posiłkiem, uda nam się przekazać kolejny paczki żywności dla potrzebujących dzieci – mówi Joachim Rataj, prezes Stowarzyszenia. – Zapraszamy wszystkich ludzi o otwartych sercach do przyłączenia się do zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem już 4 i 5 października!

Olescy przedsiębiorcy, właściciele sklepów oraz hurtowni mogą także 4 października przekazać produkty bezpośrednio do szkoły do sekretariatu uczniowskiego, który mieści się na parterze w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Podziel się