Festiwal Pchnięcia Kulą w oleskiej “Trójce”

Festiwal Pchnięcia Kulą w oleskiej “Trójce”

W sobotę 4 października przy pięknej, słonecznej pogodzie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Oleśnie odbył się Festiwal Pchnięcia Kulą z udziałem Anny Wloki, słynnej kulomiotki z Brońca.

Na początku imprezy Ania Wloka została obdarowana różami przez Sylwestra Lewickiego, burmistrza Olesna.

– W czasie tegorocznych Dni Olesna, Ania została odznaczona najwyższym odznaczeniem naszego miasta, czyli Różą Olesna – mówi Sylwester Lewicki. – W związku w tym, że wtedy nie mogła być obecna, a statuetkę odebrali jej rodzice, chciałbym jej wręczyć symboliczne róże, za to, że tak pięknie promuje ziemię oleską na terenie całej Polski i we wszystkich krajach, w których występuje.

Kulomiotka do Olesna przyjechała wraz z reprezentacją jej klubu LUKS Podium Kup.

– Ania jest dowodem na to, że z małej miejscowości można się wybić, zobaczyć kawał świata i osiągać sukcesy – mówi Jacek Dziuba, trener LUKS Podium Kup. – Osiągnęła to dzięki swojemu charakterowi i uporowi, który pozwala jej przezwyciężać słabości i ciężkie chwile, których w czasie jej kariery nie zabrakło.

Festiwal Pchnięcia Kulą, oprócz pokazu umiejętności samej mistrzyni i spróbowania swoich sił w pchnięciu kulą, był dobrą okazją do uroczystego przecięcia wstęgi z okazji termomodernizacji budynku szkoły.

– Jesteśmy wdzięczni władzom gminy, że nasza szkoła została odnowiona i przeszła termomodernizację, bo były to już bardzo potrzebne inwestycje. Dokonaliśmy również symbolicznego otwarcia nowej sali językowej – mówi Grażyna Lipińska, dyrektor PSP nr 3 w Oleśnie. – Jednym z priorytetów naszej szkoły jest rozwój sportowy dzieci. Staramy się przekierować emocje i naturalną aktywność na sport. Być może nasze działania pozwolą wykreować kolejną “Anię Wlokę”, chociaż już teraz możemy się pochwalić sukcesami sportowymi na przykład Ani Bioły, która rośnie na utalentowaną lekkoatletkę. Festiwal udał się świetnie, dzięki pogodzie oraz olbrzymiemu wkładowi pracy w organizację imprezy rodziców i nauczycieli. 

A co o festiwalu myśli sama mistrzyni?

 – Takie imprezy to okazja do promocji mojej dyscypliny – mówi Ania Wloka. – Bardzo mi się podoba ta inicjatywa, może to zachęci młodych sportowców do spróbowania sił w pchnięciu kulą. Byłam bardzo mocno rozpieszczana, jak jakaś gwiazda, ale w ogóle się tak nie czuję, jestem przecież normalną dziewczyną.

Organizatorem imprezy oprócz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie był LUKS Podium Kup, burmistrz Olesna oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie – sponsor Ani Wloki.

Podziel się