Nasze szkoły wysoko w rankingach

Nasze szkoły wysoko w rankingach

Szkoły powiatu oleskiego znalazły się w czołówce województwa według rankingu szkół ponadgimnazjalnych opublikowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

W kategorii liceów 5 miejsce w województwie zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie i 153 w Polsce. Miejsce 18 w województwie w tym rankingu zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce i 497 w Polsce.

W kategorii techników wysokie 4 miejsce w województwie zajęło Technikum nr 2 w ZSEiO im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie i 60 miejsce w Polsce. Miejsce 5 w województwie Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce i 93 w Polsce. Miejsce 14 w województwie Technikum nr 1 w ZSZ im. Józefa Lompy w Oleśnie.

Kryteria, które brane są pod uwagę przez oceniających to sukcesy w olimpiadach, zdawalność matur w zakresie przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników wyniki egzaminów zawodowych.

Podziel się