Niekoniecznie o powiecie (12) – Dokąd zmierzasz zabłąkany świecie?

Niekoniecznie o powiecie (12) – Dokąd zmierzasz zabłąkany świecie?

Czas męczenników za wiarę, czas absurdów, czas nieudolnych polityków, czas przemian. Dokąd zaprowadzisz nas XXI-wieku?

W Syrii islamiści obcięli 12-latkowi z chrześcijańskiej rodziny koniuszki palców. Chciano w ten sposób zmusić rodzinę do przejścia na islam. Jednak oni woleli zginąć za wiarę. Islamiści, więc najpierw ukrzyżowali chłopca, następnie dokonano zbiorowej egzekucji na świadkach tego zdarzenia. Ukrzyżowano trzech chrześcijan, w tym ojca chłopca.

Od dawna przygląda się temu świat. Patrzy i nie widzi. Odwraca głowę. Każdy ma przecież swoje problemy. Choćby co zrobić z tysiącami (milionami?) uchodźców zbliżających się i przebywających na terenie danego kraju.

Europa zabłądziła już dawno. Krowy, które dają za dużo mleka, ślimaki, które są rybami lądowymi, multikulti, gender, dwóch mężczyzn wychowujących dziecko. Stary Kontynent, który umiera śmiercią naturalną, bo nie rodzą się dzieci. A te które się rodzą, wychowywane są na egoistyczne, pozbawione uczuć i kręgosłupa moralnego, komputery obsługujące komputery.

Bo trzeba ciągle się dorobić, zarobić, przerobić, zaorać na śmierć. Nie ma czasu na rodzinę, macierzyństwo. Kobiety, które stały się mężczyznami, a mężczyźni kobietami.

Wszystko odwróciło się do góry nogami. Czy ktoś to odwróci?

Czasem ma się wrażenie, że to wszystko z góry ukartowany plan. Że problemy dałoby się rozwiązać relatywnie prostymi środkami, ale gdzieś w tle czai się interes. Gruby interes. Interes, którego spoglądając wąsko objąć się nie da, trzeba spojrzeć globalnie, co jest z naszej pozycji trudne i z kiepskim dostępem do PRAWDZIWYCH informacji, pewnie niemożliwe.

Chciałoby się coś zrobić. Odmienić rzeczywistość. Ale jak?

Wysyłając listy? Może przelewy (tylko do kogo?)? A może klikając “lubię to”?

Podobno Facebook ma w planach wprowadzić opcję “nie lubię” – ta przydawałyby się zdecydowanie częściej.

 Damian Pietruska

Podziel się