Pierwszy cel zdobyty – Pokonany GKS II Tychy

Start Dobrodzień udanie, bo od zwycięstwa na własnym parkiecie, rozpoczął fazę play-off. Stolarze pokonali GKS II Tychy 91:74 w pierwszym meczu w drodze do II ligi.

Spotkanie w początkowej fazie nie układało się gospodarzom, którzy po pierwszej połowie schodzili na przerwę z trzypunktową stratą. Na właściwe tory weszli jednak w III kwarcie, którą wygrali 36:14 i to dzięki niej wygrali całe spotkanie. Co ciekawe, była to jedyna wygrana kwarta stolarzy.

-Zespół z Tych jest nieprzewidywalny. Tak naprawdę w tym spotkaniu równie dobrze oni mogli wygrać – mówi Tomasz Sikora, kapitan Start-u. – W pewnym momencie nam zaczęło wpadać, im nie. Później już nie byli w stanie nadrobić straty. Na wyjeździe łatwo nie będzie.

Mecz był ostry, o czym świadczą urazy Wittka, który z rozciętą skórą głowy pojechał do szpitala, Cieśli, który otrzymał potężne uderzenie na nos i Desczyka, który również dotkliwie odczuł spotkanie i po jednym ze starć długi nie podnosił się z parkietu.

W rywalizacji Start-u z GKS-em jest 1:0. Kolejny mecz w Tychach, a jeśli stolarze go nie wygrają, to ostatnie starcie odbędzie się znów w Dobrodzieniu.

Foto – Mattheus Czellnik

Więcej TUTAJ

Baraże o II Ligę

KS START MEBLE Dobrodzień – GKS II Tychy 91:74

(22:23, 11:13, 36:14, 22:24)

Start: Kotlewski 25 (2), Czekaj 18 (2), Banasiak 11, Guliński 10 (1), Desczyk R. 8, Cieśla 7 (1), Witek 6, Sikora 4, Rybka 2, Nowak 0, Kwasek 0. Trener Piotr Foltyn.