• Home »
  • Sport »
  • OZPN zweryfikował mecz na korzyść Odry. Start bez punktów i zawodników

OZPN zweryfikował mecz na korzyść Odry. Start bez punktów i zawodników

OZPN zweryfikował mecz na korzyść Odry. Start bez punktów i zawodników

Opolski Związek Piłki Nożnej zweryfikował mecz 22. kolejki A klasy między Odrą II Opole, a Start-em Dobrodzień. Trzy punkty dla opolan.

Podczas meczu pomiędzy wspomnianymi drużynami doszło do nieprzyjemnych incydentów, z powodu których zawodnicy Start-u Dobrodzień postanowili zejść z boiska i przerwać mecz. Szczegółowo sprawę opisujemy tutaj: Bijatyka na meczu Start-u. Piłkarze w szpitalu, mecz zakończony przed czasem 

Decyzja poruszyła środowisko piłkarskie i posypało się szereg opinii, które podważają decyzję OZPN-u.

Na oficjalnej stronie OZPN-u widnieje opis:

Wydział Gier weryfikuje zawody 22 kolejki, Klasy „A”, grupa V z dnia 15.04.2016 r.: OKS Odra II Opole – KS Start Dobrodzień, jako walkower 3-0 na korzyść drużyny gospodarzy.
Drużyna gości w 89 minucie spotkania zrezygnowała z dalszego kontynuowania gry.

Start-u odebrano w ten sposób punkty i trzech zawodników (dwóch wykluczonych z powodu czerwonych kartek – Macherzyński, Kolecek. Jeden doznał kontuzji podczas meczu z Odrą – został kopnięty w głowę przez zawodnika z opolskiej drużyny. Diagnoza: złamany nos. Chodzi o Mateusza Hehnela, który nie brał udziału w meczu.

– Do końca meczu zostały dwie minuty. Gdybyśmy nie bali się o swoje zdrowie, dokończylibyśmy spotkanie i pewnie mielibyśmy jeden punkt – komentuje Kamil Kisielewicz, działacz Start-u Dobrodzień. – Został złamany jeden z podpunktów regulaminu. Brak zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie. Nie wiem dlaczego my zostaliśmy ukarani.

Odra na Twitterze skomentowała zajście krótko:

Odra

 

*- Zdjęcie nie pochodzi z opisywanego meczu.

Podziel się