Grzegorz Włoch trenerem Start-u Dobrodzień

Grzegorz Włoch trenerem Start-u Dobrodzień

Grzegorz Włoch został szkoleniowcem Start-u Dobrodzień. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Brysia.

 – Nie ma co ukrywać, ostatnio nie mieliśmy najlepszych wyników. Staczaliśmy się coraz niżej, najpierw spadek z ligi okręgowej, teraz ledwo utrzymaliśmy się w A klasie, więc musieliśmy coś zmienić – mówi Ewald Zajonc, wiceprezes Start-u Dobrodzień.

Grzegorz Włoch jako grający trener w ciągu pięciu sezonów w LZS-ie Gronowice (poprzedni klub) awansował z B klasy do ligi okręgowej. Ostatni sezon, jako beniaminek ligi okręgowej, zakończył na świetnym 5. miejscu.

– Chcemy nowego spojrzenia na drużynę, nowych pomysłów – kontynuuje wiceprezes. – Decyzję podjął cały zarząd, a pod uwagę brane było kilka nazwisk. Rozmawialiśmy również z trenerem Brysiem i zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę. To była jednak ciekawa współpraca.

Start nie może mówić o udanym sezonie. Do końca drżał o utrzymanie, ale ostatecznie zdołał zrealizować plan minimum.

– Jestem bardzo zadowolony z pracy w Dobrodzieniu. Zdobyłem kolejny cenny bagaż doświadczeń, który na pewno zaprocentuje w przyszłości. Cieszę się, że pomimo młodego wieku mogłem pracować  w miejskim klubie sportowym, gdzie są inne możliwości finansowe, sportowe i organizacyjne – mówi Marcin Bryś, który został trenerem LZS-u Rudniki. – Nadarzyła się okazja, by prowadzić zespół w lidze okręgowej, więc nawet gdybym otrzymał konkretną propozycję ze Startu, to myślę, że wybrałbym okręgówkę. Ostatni rok w A klasie był bardzo ciężki. Chcieliśmy walczyć o okręgówkę, ale klub nie podjął żadnych działań, by wzmocnić drużynę. Byliśmy jednak mocno zmotywowani, ale jak się okazało, to było za mało. Udało nam się skończyć na 8 miejscu, co traktuję jako sukces. Mówiąc kolokwialnie; Tyle ile mogłem, tyle wycisnąłem.

Zarząd klubu z miasta stolarzy postanowił zakontraktować Grzegorza Włocha, który będzie grającym trenerem.

– Muszę przyznać, że znam tylko paru zawodników ze Start-u, ale mamy sporo czasu, żeby się poznać i dobrze przygotować do sezonu – mówi Grzegorz Włoch, trener Start-u Dobrodzień. – Treningi wznawiamy 12 lipca i wtedy będę mieć dopiero pierwsze spotkanie z drużyną. Nie chcę mówić o wzmocnieniach, ale na pewno będą. Najpierw jednak muszę dobrze poznać aktualną kadrę mojego nowego zespołu.

Start Dobrodzień od dłuższego czasu nie umie znaleźć bramkarza, który zostałby w Dobrodzieniu na dłużej. Niemal przesądzony jest powrót Mateusza Jurczyka do LZS-u Rudniki, który uzyskał awans do ligi okręgowej. Wzmocnienie na pewno będzie potrzebne jeszcze w linii pomocy. Kolejnym hitem transferowym jest powrót do Start-u Łukasza Romanowskiego.

– LZS Gronowice bardzo dobrze będę wspominać. Spędziłem tam świetny okres, ale potrzebuję nowych wyzwań, dlatego zdecydowałem się na Start Dobrodzień – mówi Włoch. – Zdaję sobie sprawę, ze jest to niższa liga, ale sam dla siebie postanowiłem coś zmienić.

Michał Krzyminski

Podziel się