Chciał ukryć amfetaminę. Grozi mu do 3 lat więzienia

Chciał ukryć amfetaminę. Grozi mu do 3 lat więzienia

Policjanci z Olesna zatrzymali 34-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna woreczek z amfetaminą próbował ukryć w plecaku. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 19 gramów nielegalnej substancji. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Olescy policjanci patrolując drogi powiatu zatrzymali do kontroli drogowej jadącego busa. Samochodem podróżowało 5 mężczyzn. Według ustaleń kryminalnych w pojeździe mogły być przewożone narkotyki. Podejrzenia funkcjonariuszy szybko okazały się słuszne. Podczas przeprowadzonej kontroli okazało się, że 34-letni pasażer miał przy sobie woreczek foliowy z białym proszkiem, który próbował ukryć jeszcze w plecaku.

Mundurowi znaleźli prawie 19 gramów tej substancji, a wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Policjanci zabezpieczyli również pieniądze, które mogą pochodzić z przestępstwa.

34-latek został zatrzymany i doprowadzony do oleskiej komendy. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Teraz za takie przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się