Dziesięć bramek na rozpoczęcie wiosny w Wojciechowie

Dziesięć bramek padło na inaugurację rundy wiosennej oleskiej klasy B w Wojciechowie. Osiem goście zdobyli już w pierwszej połowie. LZS Wojciechów – LZS Borki Wielkie 1-9.

Dwie minuty potrzebował Wojciech Górski, aby zdobyć bramkę w debiucie, bo już na początku meczu otworzył worek z bramkami. Kolejne gole w pierwszej połowie padały systematycznie, statystycznie rzecz biorąc co pięć i pół minuty. Wynik do przerwy 0-8 i tylko spadająca na boisko bomba mogłaby odwrócić losy tego pojedynku.

Trener przyjezdnych, Krzysztof Meryk, postanowił więc, że da każdemu swojemu zawodnikowi zaprezentować się na boisku, dlatego już w 55. minucie wykorzystał limit siedmiu zmian.

LZS Borki Wielkie II okazał się faktycznie drugim garniturem, bowiem gdyby liczyć tylko drugą połowę, padł remis 1-1. Honorową bramkę gospodarze zdobyli w 88. minucie, autorstwa Kamila Klemensa.

Po transferach dokonanych zimą: Wojciech Górski (OKS Olesno), Jakub Górka (OKS Olesno), Dawid Kudełko (LZS Gronowice), Łukasz Paliński (Stobrawa Wachowice), LZS Borki Wielkie jest jednym z głównych faworytów do awansu w B klasie. Samymi nazwiskami jednak meczów się nie wygrywa, a do końca ligi jeszcze wiele punktów do zdobycia.

Zdjęcia Patryk Pietruska

12 kolejka B klasy, 26.03.2017

LZS Wojciechów – LZS Borki Wielkie 1-9 (0-8)

0-1 Wojciech Górski – 2., 0-2 Tomasz Kaliciak – 3., 0-3 Michał Liberka -5., 0-4 Wojciech Górski – 15., 0-5 Jakub Górka – 20., 0-6 Piotr Krawczyk – 25., 0-7 Wojciech Górski – 35., 0-8 Tomasz Kaliciak – 44., 0-9 Michał Kwapis – 87., 1-9 Kamil Klemens – 88.

LZS Wojciechów: Łukasz Kowalski – Tomasz Wyrwich, Patryk Obłąk (46. Michał Michalak), Tomasz Paluch (65. Marek Wojtycha), Adrian Banasik, Michał Flank (21. Michał Minkina), Maciej Wiencierz (żk), Kamil Owczarski, Michał Kowalski (75. Roman Damski), Kamil Klemens (żk), Tomasz Glondała (55. Damian Piotrowski). Trener Wojciech Zajączkowski, kierownik Rafał Lesik.

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny (46. Łukasz Paliński) – Łukasz Bensz, Mateusz Hałupka, Rafał Lizurej (55. Dariusz Matusek), Jakub Górka (55. Patryk Sikora), Szymon Kochański (55. Kewin Zug), Piotr Krawczyk, Dawid Kudełko, Wojciech Górski (46. Piotr Nowak), Michał Liberka (46. Michał Kwapis), Tomasz Kaliciak (46. Bartłomiej Zug). Trener Krzysztof Meryk, kierownik Tomasz Pawelczyk.