PSP Kowale z wojewódzkim złotem!

PSP Kowale z wojewódzkim złotem!

We wtorek 25 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Kadłubie (powiat Strzelce Opolskie) odbył się Finał Wojewódzki LZS Szkół Wiejskich i Małych Miast w mini piłce siatkowej chłopców. Złoto zdobyli reprezentanci PSP Kowale!

W rywalizacji uczestniczyły cztery najlepsze drużyny z województwa opolskiego, które wygrały swoje turnieje półfinałowe:

  • ZPO Kadłub (powiat Strzelce Opolskie),
  • SP Domaszowice (powiat Namysłów, obrońca tytułu),
  • ZS Zimnice Wielkie (powiat Opole),
  • PSP Kowale (powiat Olesno).

Grano systemem “każdy z każdym”.

Drużyna PSP Kowale wygrała wszystkie swoje mecze, zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal wojewódzki. Tym samym chłopcy z Kowali zostali najlepszą drużyną siatkarską na Opolszczyźnie w tych rozgrywkach (startowało 20 szkół).

To największy sukces sportowy szkoły w Kowalach w grach zespołowych od co najmniej 25 lat. W nagrodę, oprócz medali i pucharu, szkoła w Kowalach będzie reprezentować województwo opolskie na Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w Krnovie (Czechy) 20 maja 2017 r. w ramach projektu Euroregion Pradziad.

Moja drużyna na tym turnieju była bezkonkurencyjna – komentuje Rafał Grzebiela, trener PSP Kowale. – Chłopaki każdy mecz mieli pod pełną kontrolą. Zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności techniczne, taktyczne i mentalne. To bardzo doświadczona drużyna, która od czwartej klasy była przygotowywana do tego sukcesu. Warto wspomnieć, że w tym roku (biorąc pod uwagę rozgrywki w ramach SZS i OZPS) tylko Kędzierzyn był poza naszym zasięgiem, z pozostałymi drużynami wygrywaliśmy i to jest dla nas również niebagatelny sukces!

Drużyna PSP Kowale grała w składzie: Daniel Wiktorek, Jakub Kuliberda, Julian Skóra, Michał Zajączkowski, Bartosz Malinowski, Maksymilian Pyc, Rafał Szukała, Radosław Struzik, Kacper Pilak, Kacper Stachura, Trener: Rafał Grzebiela.


*- Informacja i zdjęcie: PSP Kowale.

Podziel się