• Home »
  • Sport »
  • 5 medali dla VEGI Dobrodzień oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki w Herbach

5 medali dla VEGI Dobrodzień oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki w Herbach

W niedzielę 14 maja na terenie pływalni przy Zespole Placówek Oświatowych w Herbach został zorganizowany VI Międzynarodowy Miting Pływacki „Szukamy Młodych Talentów” im. Romana Banducha dla dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat, pod patronatem Urzędu Gminy Herby oraz Kłobuckiego Klubu Pływackiego Delfin.

W mitingu pływackim udział wzięła skromna liczebnie ekipa 5 zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, która zanotowała bardzo udane starty indywidualne zdobywając ostatecznie 5 medali; w tym 3 złote i 2 srebrne. Zdobycze medalowe pływaków Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w konkurencjach indywidualnych wywalczyły na mitingu tym razem dziewczęta, które zapewniły sekcji dobrą 12. pozycję w ostatecznej klasyfikacji medalowej zawodów wśród 40. sklasyfikowanych klubów pływackich.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Marta Rakowska wśród 11-latek oraz Katarzyna Klama i Zuzanna Jonczyk wśród 12-latek. Podczas mitingu Marta w swoich trzech startach indywidualnych zdobyła 3 złote medale oraz uzyskała tytuł Najlepszej Zawodniczki Mitingu w kategorii dziewcząt 11 lat, za co otrzymała okolicznościową Statuetkę Pływacką Mitingu.

Należy podkreślić, iż Marta zdecydowanie polubiła – w sportowym znaczeniu – pływalnię w Herbach, gdzie po raz czwarty z rzędu uzyskała tytuł Najlepszej Zawodniczki Mitingu w swojej kategorii wiekowej. Jej starsze o rok koleżanki również zanotowały świetne medalowe starty. Katarzyna Klama zdobyła srebrny medal w wymagającej konkurencji 100 m stylem motylkowym, natomiast Zuzanna Jonczyk w konkurencji 100 m stylem zmiennym, również wywalczyła srebrny medal.

W zawodach wystartowali również 12-latkowie z VEGI Dobrodzień Marek Wąsik i Michael Rybol. Zawodnicy poprawiali swe rekordy życiowe na poszczególnych dystansach. Tym razem nie zapewniło im to jednak pozycji medalowych.

W tegorocznym VI Międzynarodowym Mitingu Pływackim „Szukamy Młodych Talentów” brało udział 481 zawodników z 46 klubów i sekcji pływackich, którzy reprezentowali centralne i południowe okręgi pływackie Polski.

Udział pływaków VEGI Dobrodzień w Mitingu odbył się dzięki wsparciu organizacyjnemu  Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia KRS 0000157060.

*- Informacja i zdjęcia: SPP Vega.