Olesno gościło dwukrotnego mistrza olimpijskiego!

Olesno gościło dwukrotnego mistrza olimpijskiego!

Tomasz Majewski był gościem specjalnym IV Festiwalu Pchnięcia Kulą w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Oleśnie.

W poprzednich edycjach gościnnie na festiwalu występowała Anna Wloka, kulomiotka z Brońca. Tym razem udało się ściągnąć jedną z największych gwiazd polskiej lekkoatletyki – Tomasza Majewskiego, dwukrotnego mistrza olimpijskiego. Ze względu na jego osobę na festiwal zjechali również inni sportowcy z całej Polski, a festiwal przerodził się w święto lokalnego sportu.

Tomasz Majewski, niekwestionowana gwiazda polskiego sportu, z “gwiazdorstwa” nie miał w sobie niczego. Z jego twarzy nie schodził uśmiech, cierpliwie pozował do zdjęć, rozdawał autografy, żartował, prowadził zawody, spełniał każdą prośbę organizatorów, a nawet dał się obrzucać przez dzieci papierowymi kulami.

dsc03247Najmocniej zaskoczył jednak, kiedy ot tak sobie wyciągnął z plecaka dwa złote medale olimpijskie i po prostu dał je do pooglądania zaskoczonym i oczarowanym dzieciakom. Medale krążyły swobodnie po namiocie, a Tomasz Majewski jedynie zażartował, że ma nadzieję, że medale jednak do niego wrócą.

– Na festiwal w Oleśnie zaproszenia otrzymywałem już wcześniej, ale kiedy byłem aktywnym sportowcem, nie było szans, żeby znaleźć czas. Teraz, kiedy jestem już na sportowej emeryturze, z chęcią przyjechałem i bardzo się cieszę, bo mimo niepogody, to naprawdę fajna impreza – mówi Tomasz Majewski.

– Wszystkie takie inicjatywy lokalne są bardzo cenne. Promują sport i integrują społeczność lokalną. Trzeba takie imprezy wspierać, bo właśnie w takich miejscach rodzi się lekkoatletyka. Sam pochodzę z malutkiej wsi, która nazywa się Słończewo, a do sportu trafiłem dosyć późno. U mnie takich imprez nie było, dlatego tym mocniej doceniam podobne inicjatywy, bo wiem, że właśnie w takich miejscach są potencjalne gwiazdy, które trzeba znaleźć i wydobyć.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, uczniowie przygotowali występy artystyczne, pokaz taneczny dały szkolne gimnastyczki, zorganizowano konkurs wiedzy o Tomaszu Majewskim, a zawody pchnięcia kulą, mimo deszczu stały na wysokim poziomie, bowiem występowali w nim lekkoatleci z kilku ogólnopolskich klubów.

Nie ma lepszego sposobu na odciągnięcie dzieci sprzed komputerów i zachęcenie ich do uprawiania sportu, jak obcowanie z autentyczną gwiazdą, którą zna się z ekranu telewizora. Gwiazdą, która pokazuje, że jedynie ogromną pracą i pokorą można dojść na sportowe szczyty.

W sobotę 23 września w Oleśnie na IV Festiwalu Pchnięcia Kulą wygrali wszyscy!

Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach w konkursie pchnięcia kulą.

Szkoła podstawowa

dziewczęta

 1. Emilia Gernand
 2. Zofia Gajda
 3. Magdalena Kukuła

dsc03597

chłopcy

 1. Sebastian Brodacki
 2. Mateusz Ćwieląg
 3. Kacper Noga

dsc03599


Gimnazjum

dziewczęta

 1. Paulina Kuzaj
 2. Aleksandra Brzęczek
 3. Oliwia Kościelny

dsc03593

chłopcy

 1. Jakub Kościelny
 2. Tobiasz Pawełczyk
 3. Piotr Wystalski

dsc03595


Open

Kobiety

 1. Dagmara Weidel
 2. Sylwia Gernand
 3. Anna Król-Czyżewska

dsc03590

Mężczyźni

 1. Adam Krawulski
 2. Tomasz Zabawa
 3. Łukasz Plaminiak

dsc03591


Open zrzeszeni w klubach

Kobiety

 1. Anna Wloka
 2. Anna Małecka
 3. Daria Kołodziej

dsc03587

Mężczyźni

 1. Piotr Goździewicz
 2. Konrad Noga
 3. Jacek Chochorowski

dsc03588


Damian Pietruska

Podziel się