Nasze zespoły powalczą o Puchar Polski

Nasze zespoły powalczą o Puchar Polski

A i B klasowe zespoły powiatu oleskiego zmierzą się na szczeblu terytorialnym Pucharu Polski. Opolski Związek Piłki Nożnej przeprowadził losowanie i ustalił terminy.

Puchar Polski to możliwość rozegrania dodatkowych meczów, zebrania doświadczenia z silniejszymi zespołami oraz po prostu możliwość przeżycia piłkarskiej przygody.

Teoretycznie B-klasowy klub jest w stanie nawet wygrać Puchar Polski, wygrywając z najsilniejszymi zespołami krajowymi. Aby jednak to osiągnąć, najpierw musi wygrać szczebel terytorialny, w którym występują zespoły klasy A i B.

Zwycięzca na szczeblu terytorialnym otrzymuje 1 000 złotych z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego oraz awansuje na szczebel wojewódzki, gdzie będzie miał okazję zmierzyć się z zespołami III ligi, IV ligi i klasy okręgowej. Za II miejsce klub otrzyma 500 złotych.

Pierwsze mecze szczebla terytorialnego odbędą się 19 listopada.

Oto pucharowa drabinka powiatu oleskiego:

losowanie_pucharu

(źródło pilkaopolska.pl)


Jak widać, aż 5 klubów otrzymało tak zwany “wolny los”. Ci szczęśliwcy od razu awansują do drugiej rundy, bez konieczności rozgrywania meczu. W pozostałych meczach będziemy mieli A-klasowe derby gminy Gorzów Śląski oraz dwa pojedynki pomiędzy klubami z A i B klasy.

Zwycięzca oleskiego finału powiatowego zmierzy się ze zwycięzcą kluczborskiego finału powiatowego w finale regionalnym. Zwycięzca finału regionalnego zagra na wojewódzkim szczeblu Pucharu Polski.

Damian Pietruska

Podziel się