Oleskie siatkarki sezon rozpoczęły zwycięstwami

W sobotę i niedzielę 14 i 15 października siatkarki OKS-u Olesno rozpoczęły sezon rozgrywkowy 2017/2018 o Mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej.

W sobotę na parkiecie w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 zagrał zespół juniorek. W pierwszym spotkaniu podejmowały ECO UNI Opole. Po przegranym pierwszym secie, kolejne dwa należały do oleśnianek. Czwarty należał jednak do drużyny z Opola. Na szczęście tie-break zdecydowanie wygrał OKS. Juniorki wygrały 3:2.

Juniorki OKS-u wystąpiły w składzie:

Zuzanna Sykulska, Zuzanna Suder, Patrycja Wąsik, Barbara Bartela, Hanna Źrebiec, Julia Chęcińska, Agata Wąsik, Antonina Antkowiak, Wiktoria Wiecha i Patrycja Małysa. Trener: Artur Źrebiec.

Dzień przed meczem kontuzji stawu skokowego doznała Aleksandra Brzęczek. Jej obecność na pewno zwiększyłaby siłę rażenia w ataku. Trener ocenił wysoko grę zespołu, choć trochę szkoda, że nie udało się zwyciężyć za trzy punkty.

W niedzielę pierwszy mecz w sezonie rozegrały oleskie siatkarki w kategorii kadetek. OKS czekał trudny mecz z faworyzowanym UKS Jedynka Kluczbork.

– Dziewczęta przystąpiły do meczu skoncentrowane, zaczęły mecz bardzo mocno, co odzwierciedliło się wysokim prowadzeniem w pierwszym secie – komentuje Robert Morawski, trener OKS-u. – Brak koncentracji nie pozwolił jednak zakończyć seta zwycięsko. Dwa następne sety zakończyły się zwycięstwem OKS i raczej nasz zespół kontrolował przebieg gry. W czwartym secie od początku musieliśmy gonić wynik, ale przewaga rywalek nigdy nie była większa niż dwa punkty.

Taka sytuacja praktycznie utrzymywała się do stanu 24:22. Tym razem oleśnianki lepiej wytrzymały końcówkę seta i zwyciężyły na przewagi 28:26, kończąc mecz zwycięstwem 3:1.

– Dziewczyny rozegrały naprawdę dobre spotkanie, cały zespół spisał się wyśmienicie – ocenia Robert Morawski.

Kadetki OKS-u wystąpiły w składzie:

Hanna Źrebiec, Wiktoria Wiecha, Agata Wąsik, Julia Chęcińska, Antonina Antkowiak, Karolina Trocha, Patrycja Małysa, Agnieszka Bawej, Weronika Raś, Joanna Wieczorek, Wiktoria Flak, Maria Łyniewska, Julia Czernia i Weronika Brodacka. Trener Robert Morawski.

Zespół juniorek i kadetek w znacznej części tworzą zawodniczki mogące grać w dwóch kategoriach wiekowych. Podobna sytuacja jest też w najmłodszej grupie Młodziczek. Trenerzy OKS-u uważają, że większa liczba gier pozwoli nabrać siatkarkom pewności siebie, co pomoże w osiąganiu jeszcze lepszych wyników.