Włamywali się do sklepu w Gorzowie Śląskim. Zostali zatrzymani

Włamywali się do sklepu w Gorzowie Śląskim. Zostali zatrzymani

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o włamania. 40 i 31-latek wpadli w przygotowaną przez funkcjonariuszy zasadzkę. Mundurowi odzyskali pieniądze i papierosy skradzione podczas jednego z włamań. Zatrzymani usłyszeli łącznie 4 zarzuty. Mieszkańcom Opola grozi teraz do 10 lat więzienia.

11 października, po godzinie 23:00, dyżurny oleskiej policji przyjął zgłoszenie o usiłowaniu włamania do sklepu spożywczego w Gorzowie Śląskim. Informacją tą zainteresowali się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, którzy zajmowali się sprawą 2 włamań z połowy września 2017 roku. Na podstawie zebranych dowodów podejrzewali, że przestępstwa te mogły popełnić te same osoby.

Gdy po godzinie 1.00 w nocy dyżurny z Opola otrzymał zgłoszenie o kolejnym włamaniu – tym razem w Bierdzanach – kryminalni natychmiast przygotowali zasadzkę. Już po niespełna godzinie w ich ręce wpadli 2 mężczyźni. Byli to 40 i 31-letni mieszkaniec Opola. Przy nich funkcjonariusze znaleźli pieniądze i papierosy skradzione ze sklepu w Bierdzanach.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli łącznie 4 zarzuty dotyczące włamań. Wartość strat w wyniku ich przestępczej działalności sięga blisko 5 000 złotych. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.


*- Informacja i zdjęcia: Opolska policja.

Podziel się